Retence moči: Proč k ní dochází a jak se léčí?

retence moči

Chce se vám na toaletu, ale nedaří se vám spustit proud moči? Máte obavu, že snad prasknete a nikdo vám nepomůže? Pak možná trpíte něčím, čemu se říká retence moči. O co přesně jde? A jaké mohou být její hlavní příčiny? Normálně by to mělo fungovat tak, že když se vám chce na malou, odejdete… Celý článek » Retence moči: Proč k ní dochází a jak se léčí?

Krev v moči: 5 nejčastějších příčin

krev v moči

Krev v moči je považována za nežádoucí jev, proto, pokud vám takový výsledek vyjde v testech u lékaře, nebo když vás krev překvapí po utření na toaletním papíru, je důležité ji neprodleně řešit. Nemusíte mít ale zbytečné obavy, protože se za ní nemusí skrývat jen nejčernější scénáře. Chcete vědět víc? V tom případě se na… Celý článek » Krev v moči: 5 nejčastějších příčin

Nejlepší cviky na prostatu? Vyzkoušejte Kegelovy cviky

cviky na prostatu

Zdravé pánevní dno potřebují všichni. Nejen ženy, o kterých se v jeho souvislosti hovoří častěji než o mužích. I když ženy ve velké míře ovlivňuje těhotenství a porod, Kegelovy cviky mohou být vhodné cviky na posílení pánevního dna po operaci prostaty. Co vše byste o nich měli vědět si povíme v následujících několika řádcích. Tak… Celý článek » Nejlepší cviky na prostatu? Vyzkoušejte Kegelovy cviky

Příčiny tmavé moči a kdy se jedná o problém?

tmavá moč

I když se odborníci většinou shodují na tom, že by lidé měli pravidelně sledovat barvu své moči, ne každý na toto doporučení skutečně dbá. Pak ho však může čekat velké překvapení, speciálně ve chvíli, kdy se v toaletní míse objeví tmavá moč, která může poukazovat na široké spektrum neduhů či na špatný životní styl. Má… Celý článek » Příčiny tmavé moči a kdy se jedná o problém?

Jak poznat zánět močového měchýře a co pomáhá?

zánět močového měchýře

Záněty močových cest jsou bohužel častější, než si myslíte. I když na ně častěji trpí ženy, které mají mnohem kratší močovou trubici, v některých životních etapách se nevyhýbají ani mužům. Co má na zánět močového měchýře vliv? A jaká je jeho efektivní léčba? Močový měchýř je ve své podstatě vak, ve kterém se shromažďují odpadní… Celý článek » Jak poznat zánět močového měchýře a co pomáhá?

Zadržování moči: Proč to nedělat a jak se toho zbavit?

zadržování moči

Krátkodobé zadržování moči je občas žádoucí, například během cestování, kdy potřebujeme vydržet až k následující čerpací stanici. Pokud se z toho ale stane zvyk, může jít o vážný problém. A zvlášť v případě, kdy jde o nedobrovolné zadržování moči, kdy nemůžete s močením vůbec začít. Existuje na tento problém nějaká účinná pomoc? Zadržování moči je… Celý článek » Zadržování moči: Proč to nedělat a jak se toho zbavit?

Přerušované močení: Příčiny, prostata a řešení

přerušované močení

Potřebujete akutně vykonat malou potřebu, ale když přijdete na toaletu, nemůžete s močením buď začít nebo je proud málo plynulý a slabý, takže vyprázdnění trvá celou věčnost? V tom případě vás s největší pravděpodobností trápí přerušované močení. Jaké jsou jeho příčiny a příznaky? A existují metody, jak si od něj ulevit? Za normálních okolností by… Celý článek » Přerušované močení: Příčiny, prostata a řešení

Slivoň africká na prostatu: Proč ji užívat?

slivoň africká

Slivoň africká je strom, který roste na tomto exotickém kontinentu. Z toho důvodu se jí také někdy říká africká švestka. Jelikož se jí připisuje řada pozitivních účinků, našla své místo v tradičním lidovém léčitelství, které se v některých končinách Afriky hojně využívá i dnes. Víte, proč byste měli dát jejímu používání šanci ve svém životě… Celý článek » Slivoň africká na prostatu: Proč ji užívat?

Zinek na prostatu: Opravdu pomůže?

zinek na prostatu

Zinek patří mezi látky, o jejichž doplňování bychom se měli dlouhodobě starat. V opačném případě hrozí, že ho budeme mít v organismu málo a časem se to projeví nějakým neduhem. Dnes se podíváme, jak tato látka souvisí s podporou normálního stavu prostaty. Zinek má několik forem. Kromě toho, že jde o stříbřitě zbarvený kov je… Celý článek » Zinek na prostatu: Opravdu pomůže?

Časté nucení na močení: Příčiny a jak s tím skoncovat?

časté nucení na močení

Močení je normální tělesný proces, v jehož průběhu se z organismu dostávají pryč nepotřebné odpadní látky. I když nejspíš nikdo přesně nepočítá, kolikrát za den si zhruba odskočí, pokud se vám chce na toaletu příliš často, může jít o příznak nějakého vážnějšího problému, který vyžaduje vaši pozornost. Co s tím? Moč je látka, která vzniká… Celý článek » Časté nucení na močení: Příčiny a jak s tím skoncovat?