Serenoa plazivá je přírodní lék pro zdraví vaší prostaty

Jakmile se dostanete do zralého věku, můžete si pomalu začít užívat všech plodů vaší dosavadní práce. Čas, zkušenosti a peníze ale negativně vyvažuje klesající potence, která se může odrazit i na problémech s prostatou. Dnes se proto zaměříme na to, jak vám může pomoci serenoa plazivá.

Serenoa plazivá

Žádný člověk nemládne. Zatímco ale ve třiceti letech si tuto skutečnost příliš nepřipouštíme, o jednu, nebo dvě dekády později zjišťujeme, že to celé bude asi trochu jinak. Stejně, jako se ženy musejí vypořádat s přechodem, tak i muži musí akceptovat pozvolné snižování testosteronu a s ním spojeného libida

Horší je ale bezesporu skutečnost, že s postupem času přicházejí potíže, které se odrážejí na zdraví vaší prostaty. Právě ona je hlavním původcem častého a přerušovaného močení. To může být nezřídka spojené i s infekcemi, pálením či s nečekanou bolestí. Naštěstí, v současné době existuje spousta způsobů, jak si lze od těchto nežádoucích symptomů trochu pomoci. Třeba tak, že jako společnost spojíme tradiční lidovou medicínu s moderními poznatky.

Právě to vedlo k hojnému využívání bylin, jejichž pravidelná konzumace se velmi brzy odrazí na stavu vaší prostaty. Jakou úlohu v tom ale hraje serenoa plazivá?

přípravky na prostatu 💡 Srovnání TOP 10 přípravků na problémy s prostatou

✅  jaké přípravky opravdu obsahují účinné látky?
✅  zkušenosti ostatních
✅  porovnání cena/výkon

🕘 Historie

Saw palmetto, nebo také serenoa plazivá, je druh malé palmy, která pochází z Floridy, Gruzie a Kuby. Běžně se pěstuje jako okrasná rostlinaale je známo, že její plody lze využít i pro lékařské účely.

Bylinky na prostatu

 

Své o tom věděli už původní Američané, kteří je jedli v běžné potravě. Podle potřeby jimi ale zvyšovali i úroveň sexuální touhy. Na opačné straně spektra byla serenoa plazivá využívána i pro svou schopnost potlačovat kašel. V současné době je obsažená ve volně prodejných doplňcích stravy pro muže.

💡 Účinky

Jak už jsme se zmínili v některých odstavcích výše, serenoa plazivá se ve většině případů používá během léčby zvětšené prostaty. Zlepšuje totiž plynulost močení, které má přímý vliv i na kvalitu spánku. 

Serenou plazivou byste měli do svého nutričního programu zařadit i v případě, že máte strach z předčasného plešatění, které je způsobené kolísáním pohlavních hormonů. Některé vědecké studie potvrdily, že vypadávání vlasů se zlepšilo i u mužů, kteří už tímto úbytkem nějakou dobu trpěli. Další pokusy navíc ukazují, že přípravky obsahující serenou mohou mít příznivý vliv na další růst vlasů. V této fázi je ale ještě potřeba provést řadu výzkumů, které mechanismus fungování saw palmetta na pokožku hlavy ještě trochu upřesní. 

Podle některých pokusů se odborná veřejnost přiklání také k závěru, že serenoa plazivá může mít v některých případech dobrý vliv i na mužskou potenci a libido.

Saw palmetto

Pokud vám zní předchozí řádky lákavě, pak věřte, že pro vás získání preparátů s touto rostlinou nebude představovat vůbec žádný problém. Na internetu běžně seženete přípravky pro lepší funkci prostaty, nebo léky a kapky pro podporu potence. V některých lékárnách a e-shopech zakoupíte i přípravky pro podporu růstu vlasů

přípravky na prostatu 💡 Srovnání TOP 10 přípravků na problémy s prostatou

✅  jaké přípravky opravdu obsahují účinné látky?
✅  zkušenosti ostatních
✅  porovnání cena/výkon

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *