Zvětšená prostata: Tipy, jak ji dostat zpátky do formy

Je těžké si přiznat, že nám do konce života nebude stále dvacet let. S přibývajícím věkem sice získáváme mnoho cenných zkušeností, ale začnou se projevovat i první zdravotní obtíže, o kterých může být pro muže složité veřejně hovořit. Mezi ně patří i problematika zvětšené prostaty. Víte, co na ni spolehlivě funguje?

Zvětšená prostata

 

Na první pohled by se mohlo zdát, že muži proplouvají životem mnohem snáze než ženy. V některých případech to tak možná dokonce i je. Pomyslný chleba se ale začíná lámat v období středního a pokročilého věku. Švarní junáci, pro které nikdy nebylo nic problémem najednou zjišťují, že se u nich začínají objevovat četné, a mnohdy velmi delikátní problémy, o kterých se stydí otevřeně mluvit.

Mezi taková témata patří zvětšená prostata, na kterou trpí nadpoloviční většina mužů, jejichž věk se přehoupl přes 45-50 let. Ačkoliv se ale jedná o celkem běžný problém, na veřejnosti se o něm skoro vůbec nemluví. Snad proto, že nikdo nechce přiznat svoji slabinu, kvůli které by se mohl stát terčem nejapných žertíků svých kamarádů a kolegů. (Zvlášť, když vezmeme v úvahu, že ani v reklamách se časté močení způsobené zvětšenou prostatou nezobrazuje moc vážně.) A tak muži raději mlčí a tiše svůj problém jen tak trpí.

Přitom, existuje spousta způsobů, jak zvětšenou prostatu dostat zase zpátky do formy. Jak se tedy k této výzvě postavit?

přípravky na prostatu 💡 Srovnání TOP 10 přípravků na problémy s prostatou

✅  jaké přípravky opravdu obsahují účinné látky?
✅  zkušenosti ostatních
✅  porovnání cena/výkon

Příznaky zvětšené prostaty

Příznaků, které poukazují na to, že vaše prostata není v naprostém pořádku existuje spousta. 

 Mezi ty nejběžnější patří: 

  • Slabý, nebo pomalý proud moči
  • Pocit nedostatečně vyprázdněného močového měchýře
  • Problém se vymočit
  • Časté nutkání močit
  • Akutní potřeba močení
  • Noční močení

Zvětšená prostata ale může být spouštěčem i dalších přidružených problémů. Pokud máte potíže svoji malou potřebu úplně dokončit, zbytky moči vám mohou připravit nepříjemnou infekci (která je obvykle doprovázená pálením močové trubice). Také se ale můžeme setkat s inkontinencí, s krví v moči nebo dokonce i s močovými kameny

Právě to jsou důvody, proč byste měli po zaznamenání prvních problémů zajít ke svému urologovi (či alespoň k praktickému lékaři). 

👨‍⚕️ Léčba

Když přijdete k lékaři, je potřeba počítat s tím, že vás dopodrobna vyšetří. Z prohlídky ale není potřeba být ve stresu. Žádná z uvedených procedur totiž ani trochu nebolí.

Na začátku návštěvy vás čeká krátký pohovor, během kterého lékař zjistí projevy vašich obtíží. Pro lepší obrázek se může zeptat i na délku trvání problému, na váš životní styl či na rodinnou anamnézu. (Proto se vyplatí informovat se o zdravotních komplikacích vašeho bratra, otce či dědečka.) Poté doktor udělá několik testů. Naprostým základem je vyšetření prostaty pohmatem, které se provádí přes anální otvor. Dále může provést analýzu moči, během které bude zkoumat přítomnost krve, nebo bakterií. Lékař vám ale může i odebrat krev, nebo vás poslat na CT

Podle výsledků vyšetření a testů dojde ke stanovení léčby. Někteří doktoři pro začátek preferují přírodní a volně prodejné léky, které slouží k uzdravení zvětšené prostaty. Také vám může doporučit změnu životního stylu, který může mít na zdraví prostaty negativní (a nebo naopak pozitivní) vliv. Když to nejde jinak, mohou vám být předepsána antibiotika na potlačení infekce, nebo klasické léky. Ty ale mohou mít značné množství negativních účinků. V naprosto výjimečných případech se zvětšená prostata řeší i chirurgickým zákrokem.

🌿 Přírodní léčba

Pokud to alespoň trochu jde, měli byste dát přednost přípravkům na přírodní bázi. Ty bývají oproti lékům na recept běžně dostupné jak po internetu, tak v kterékoliv kamenné lékárně. 

Vybírat si navíc můžete z nepřeberného množství přípravků. Zatímco některé využívají účinky jedné či dvou léčivých rostlin, jiné obsahují komplex tří a více z nich. To se pak výrazně podepisuje i na jejich funkčnosti. (Zmínit bychom mohli přípravky, které obsahují kombinaci kopřivy dvoudomé, serenoy plazivé a slivoně africké.) 

Přírodní léčba prostaty

Benefitem přípravků, které vycházejí z léčivé síly bylin je navíc skutečnost, že mají příznivý vliv na potenci, výši libida a na celkové zdraví vašich močových cest.

V tomto ohledu bychom vám mohli doporučit:

Pokud se na polykání tablet a kapslí příliš necítíte, vyzkoušet můžete i bylinné čaje, které sice mají o něco slabší účinek, ale jsou rovněž určené pro podporu zdravé funkce prostaty. Velmi oblíbené jsou v tomto ohledu čaje od značky Dr.Popov, HERBEX, APOTHEKE nebo LEROS.

U přírodní léčby zvětšené prostaty ale myslete na to, že je potřeba být důsledný. Pokud budete doplňky stravy, nebo čaje konzumovat pouze občasně, počítejte s tím, že vytoužené výsledky se mohou objevit buď později, nebo vůbec. A to by byla škoda. Nemyslíte?

Museli jste někdy řešit problémy se zvětšenou prostatou? Napište nám své zkušenosti s léčbou do komentářů.

 

přípravky na prostatu 💡 Srovnání TOP 10 přípravků na problémy s prostatou

✅  jaké přípravky opravdu obsahují účinné látky?
✅  zkušenosti ostatních
✅  porovnání cena/výkon

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *