Zdravá prostata: 5 tipů pro účinnou prevenci

Prostata je orgán, který má zásadní vliv na mužskou potenci a zdraví. Hodně z nás ji ale zanedbává, takže se nemůžeme divit, že se nám v pozdějším věku odvděčí svým zvětšením, nebo rakovinotvorným bujením. Dnes se proto podíváme na to, co vše pro zdravou prostatu můžete udělat, aby vám vaše kondice vydržela co nejdéle.

Prevence prostaty

 

Mladší věk máme spojený s budováním kariéry, rodinného zázemí a v neposlední řadě také s aktivním sexuálním životem. Jelikož nás v daném období netrápí žádné vážné zdravotní problémy, vůbec by nás nenapadlo přemýšlet nad tím, že by tomu mohlo být někdy i jinak. 

Jak už tomu tak bývá, s postupujícím věkem se začínají pomalu projevovat všechny hříchy našeho bezstarostného života. Většinu z nás dokáže nemile potrápit zvětšená prostata, která se podepisuje hlavně na přerušovaném a častém močení. Do hry ale může přijít i obávaný protivník jménem rakovina prostaty

Dnes se proto zaměříme na to, jakých forem prevence rakoviny prostaty můžeme v dnešní době využít. 

přípravky na prostatu 💡 Srovnání TOP 10 přípravků na problémy s prostatou

✅  jaké přípravky opravdu obsahují účinné látky?
✅  zkušenosti ostatních
✅  porovnání cena/výkon

❔ Jakou prevenci podstoupit?

Velká část mužů jakoukoliv prevenci (proti kterékoliv nemoci) naprosto zanedbává. Bohužel pro ně, rakovina nebolí. Proto se může stát, že k lékaři přijdete až ve chvíli, kdy je skoro pozdě. V horších případech je tato nezodpovědnost může stát i život.

Hned na úvod je potřeba říct, že z prevence rakoviny prostaty nemusíte mít žádné vážné obavy. Na výběr máte z mnoha různých postupů. Aplikovat je můžete buď jednotlivě, nebo všechny najednou. I zde ale platí, že čím víc toho pro své zdraví uděláte, tím větší šanci máte na to, že případnou nemoc hravě zvládnete

 Mezi nejčastější způsoby prevence rakoviny prostaty patří: 

  • Zdravý životní styl
  • Cvičení
  • Preventivní prohlídky
  • Pravidelné samovyšetření
  • Užívání prostředků, které udržují vaši prostatu v kondici

Pokud nevíte, kde byste měli začít, rozhodně neuděláte nic špatného, když se zaměříte na zdravější životní styl. To znamená, že přestanete kouřit a začnete omezovat pití alkoholických nápojů. (Naprostou samozřejmost představuje také absence užívání drog.) Ze svého jídelníčku zkuste (alespoň částečně) vyškrtnout polotovary a průmyslově zpracovaná jídla. Místo toho začněte jíst více ovoce, zeleniny a libového masa a začněte se pravidelně hýbat. (Pro začátek se hodí i pomalejší procházky.)

Zdravá prostata

 

Abyste předešli rakovině v dalších jejích formách, alespoň jednou měsíčně byste měli podstoupit samovyšetření varlat. (Které se dělá po vystoupení ze sprchy. Účelem vyšetření je zjistit, zda se vám na varlatech neudělala podezřelá bulka.) Pravidelně byste měli docházet i na urologii, kde lékař provede vyšetření prostaty.

Dalším řešením je doplňková forma užívání volně prodejných potravinových doplňků stravy. Ty obsahují bylinky pro zdraví prostaty, které mají blahodárný vliv i na vaši vitalitu a potenci. Mezi ně patří např. slivoň africká, kopřiva dvoudomá nebo serenoa plazivá (saw palmetto)

Jakou formu prevence proti rakovině prostaty prosazujete vy?

přípravky na prostatu 💡 Srovnání TOP 10 přípravků na problémy s prostatou

✅  jaké přípravky opravdu obsahují účinné látky?
✅  zkušenosti ostatních
✅  porovnání cena/výkon

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *