Kopřiva dvoudomá: Znáte její účinky na vaše zdraví?

Kopřivu dvoudomou máme spojenou s procházkami v přírodě. Bohužel, rozhodně ne v pozitivním smyslu. Snad každý alespoň jednou v životě zakusil nepříjemné pálení, které mu způsobil cílený, ale i zcela náhodný dotek jejích šlahounů. Staré křivdy ale odložíme stranou. Kopřiva dvoudomá je totiž velmi silný lék. Víte, co vše vám může nabídnout?

Kopřiva dvoudomá

I přesto, že se v kopřivě skrývá značné množství léčivé síly, většina lidí se jí vyhýbá. Snad proto, že mají ještě v čerstvé paměti chvíle, kdy do ní spadli a čekalo je snad nikdy nekončící svědění. Přitom, ještě naše babičky měly kopřivy ve velké úctě. Často si ji braly na pomoc při léčbě běžných, ale i méně častých zdravotních neduhů. Také ji ale přidávaly do jídla, nebo do posilujících čajů

Dnes se proto podíváme na to, z jakých důvodů bychom jí měli dát v našem životě šanci.

přípravky na prostatu 💡 Srovnání TOP 10 přípravků na problémy s prostatou

✅  jaké přípravky opravdu obsahují účinné látky?
✅  zkušenosti ostatních
✅  porovnání cena/výkon

🕘 Historie

Kopřiva dvoudomá je volně rostoucí rostlina, která je součástí stejnojmenného rodu. Řada lidí ji považuje za plevel, ale ve skutečnosti je využívaná i jako zemědělská plodina. (Krmí se s ní husy a kachny.) Jak už jsme předestřeli v úvodu, kopřiva se hojně používá i jako léčivá bylina, nebo jako ingredience při výrobě pokrmů, výživových doplňků, nápojů a kosmetických produktů. 

Další informace o její historii nám bohužel chybí. Vzhledem k její popularitě lze ale soudit, že se jednalo o jednu z prvních rostlin, která se ujala už na počátku lidového léčitelství. Což by mohl být i jeden z hlavních důvodů, proč má i dnes tak silnou základnu svých příznivců.

💡 Účinky

Jak už jsme se zmínili v některých předešlých odstavcích, kopřiva dvoudomá má velmi široké spektrum ozdravujících účinků. Při jejím pravidelném používání se vám odvděčí zmírněním tělesných zánětů (které mohou být způsobené například artritidou) a zdravějším fungováním prostaty (hlavně v případě, kdy dojde k jejímu zvětšení).

Urtica dioica

To ale neznamená, že se musíte okamžitě zvednout ze židle a jít hledat nejbližší louku plnou kopřiv. Na internetu najdete plno e-shopů, které nabídnou výživové doplňky s kopřivou, které zvýší odolnost vašich močových cest, zlepší kondici prostaty a pomohou šetrně odvodnit váš organismus. V této souvislosti jsme připravili přehledné srovnání účinných preparátů na problémy s prostatou.

Máte nějakou osobní zkušenost s kopřivou dvoudomou? Budeme rádi, když se nám s ní svěříte do komentářů.

přípravky na prostatu 💡 Srovnání TOP 10 přípravků na problémy s prostatou

✅  jaké přípravky opravdu obsahují účinné látky?
✅  zkušenosti ostatních
✅  porovnání cena/výkon

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *