3 účinné bylinky na prostatu

Stav prostaty odráží vitalitu muže. Většina z nás si však tuhle skutečnost uvědomí až s postupujícím věkem, kdy už nic není takové, jako tomu bylo za mlada. Potom dostanete na výběr. Své potíže budete řešit buď za pomoci chemie, nebo se svěříte do rukou šetrnější přírody. A právě na její možnosti se dnes půjdeme podívat.

Bylinky na prostatu

 

Věk se podepíše na kvalitě potence nejednoho muže. V určitém období navíc přijdou potíže s prostatou, které s sebou přinášejí časté (denní i noční) močení, pálení a bolesti, které byly do té doby jednou velkou neznámou. 

Tento neduh se neodráží jenom na kvalitě sexuálního života, ale i na celkové vitalitě a zdraví. Časté noční vstávání má za následek permanentní únavu, nižší pracovní výkonnost a v konečném důsledku i problémy ve vztahu. Proto je důležité celou situaci řešit včas. Pokud to není možné, vyplatí se alespoň podnikat některé kroky, které tyto nástupy stárnutí alespoň trochu zmírní.

Mezi vaše nejlepší spojence patří bylinky na prostatu, které samostatně, ale i společně dokáží hotové zázraky.

přípravky na prostatu 💡 Srovnání TOP 10 přípravků na problémy s prostatou

✅  jaké přípravky opravdu obsahují účinné látky?
✅  zkušenosti ostatních
✅  porovnání cena/výkon

👨‍⚕️ Léčba prostaty bylinkami

Když nás skolí nějaký zdravotní problém, máme tendenci obracet se na moderní lékařskou vědu. A není se moc čemu divit. Během několika málo desetiletí ušla obrovský kus cesty. To znamená, že dokáže vyřešit i problémy, které dříve výrazně snižovaly kvalitu lidského života. Všechny prodávané preparáty navíc musejí projít odborným vývojem, který se opírá o odborné studie a výzkumy. To vše je posléze podpořeno i klinickými studiemi a mnoha dalšími procesy, které mají za cíl zmapovat jejich účinnost a bezpečnost..

Jenže, ačkoliv je moderní medicína na výši, mnoho léků má nežádoucí účinky. Ne všechny preparáty jsou navíc určené pro všechny skupiny uživatelů. Jak víme, například Viagra, která se předepisuje na erektilní dysfunkci, dokáže potrápit příliš dlouhou erekcí, která mnohdy zabraňuje přirozenému močení. Horší ale je, že někteří jedinci mohou za její používání zaplatit náhlou srdeční příhodou. Což jsou přesně ty důvody, proč se takový typ léků prodává výhradně na lékařský předpis. (Praktický lékař před finálním rozhodnutím pečlivě zkontroluje váš zdravotní stav.)

Muži se proto častěji přiklánějí k užívání bylinných přípravků, které kromě posílení vitality a zdraví slibují i zdravou prostatu a v některých případech i lepší libido. Jejich výhodou je nejen skutečnost, že jsou dostupné ve volném prodeji v lékárně, ale také větší šetrnost k tělu i životnímu prostředí. Výrobci navíc vycházejí z poznatků starověkých kultur, které tyto byliny používaly k různým léčebným účelům.

🌿 Saw palmetto (Serenoa plazivá)

Saw palmeto je rostlina, která je u nás známá pod jménem serenoa plazivá. Kdybychom na ni narazili v přírodě, měla by formu trpasličí palmy, která roste v teplém podnebí Floridy, Kuby a Gruzie. 

Saw palmetto

 

Jejích účinků využívali už původní Američané, kteří s její pomocí potlačovali bolest, léčili kašel a řešili s ní i problémy, které byly spojené se zvětšenou, nebo jiným způsobem problematickou prostatou. V některých pramenech, včetně těch současných, se uvádí, že serenoa plazivá má pozitivní účinky i na zvýšení libida. Vědecké výzkumy ale toto tvrzení nepotvrdily.

🌿 Pygeum africanum (Slivoň africká)

Další bylinou, která má blahodárný vliv na mužskou vitalitu a zdraví je slivoň africká. Ta byla oficiálně objevena ve 2. polovině 19. století v Kamerunu. Dá se ale předpokládat, že domorodé obyvatelstvo ji znalo a používalo už o nějaký ten pátek dřív. Slivoň africká je dnes oblíbená pro svou schopnost léčit zvětšenou prostatu, zlepšovat stav močového ústrojí a pro své pozitivní účinky na úroveň mužské touhy.

Pygeum africanum

🌿 Urtica dioica (Kopřiva dvoudomá)

Možná tomu nebudete věřit, ale příznivé účinky na mužskou potenci má i naše česká kopřiva dvoudomá. Kromě toho, že potlačuje vznik zánětlivých procesů v těle má blahodárný vliv i na léčbu zvětšené prostaty. Naše babičky také věděly, že kopřiva dvoudomá se dá používat i na vlasy. Ty jsou nejen lesklejší, ale také mnohem méně vypadávají. Což ocení především muži, kteří mají obavu z plešatění v důsledku kolísání hormonů.

Kopřiva dvoudomá

Závěr

Všechny tyto byliny mají takovou sílu, že samy o sobě dokáží (při pravidelném užívání) zlepšit váš stávající zdravotní stav. Pokud je to ale jenom trochu možné, vždy si vybírejte přípravky, které kombinují účinky všech najednou.

Zkoušeli jste někdy účinky těchto bylinek? Napište nám svou osobní zkušenost do komentářů.

přípravky na prostatu 💡 Srovnání TOP 10 přípravků na problémy s prostatou

✅  jaké přípravky opravdu obsahují účinné látky?
✅  zkušenosti ostatních
✅  porovnání cena/výkon

Další zdroje:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *