Masáž prostaty: Jak působí na mužské zdraví?

Všichni víme, že v magazínech pro ženy a muže se neustále řeší existence ženského bodu G, který by je měl při správné stimulaci vystřelit na vrchol extáze. Věděli jste však, že i muži mají něco, čemu by se dalo říkat bod G? Navíc je prokázáno, že skutečně existuje. Jedním ze způsobů, jak ho najít, je masáž prostaty. Jak na ni? Na to se podíváme níže.

masáž prostaty

Mužská prostata se bere jako něco, co je nezbytnou součástí mužského reprodukčního ústrojí, a co nemá prakticky žádný další účel. (Hlavním cílem prostaty je produkce spermatické tekutiny.) Ve skutečnosti byste ale nemohli být dále od pravdy.

V případě, že máte otevřenou mysl a nemáte strach ze zkoušení nových věcí, můžete vyzkoušet masáž prostaty. I když to zní divně, při její správné stimulaci může poměrně snadno dojít ke vzrušení a k velmi uspokojivému vyvrcholení.

přípravky na prostatu 💡 Srovnání TOP 10 přípravků na problémy s prostatou

✅  jaké přípravky opravdu obsahují účinné látky?
✅  zkušenosti ostatních
✅  porovnání cena/výkon

Co je to masáž prostaty?

Masáž prostaty se dělá obvykle ručně, některé páry (a to dokonce i ty heterosexuální) však mohou používat i vhodný typ erotických pomůcek. Jelikož se prostata masíruje v análním otvoru, musí masáži přecházet opravdu důkladná příprava, která zajistí, že masáž bude pro muže příjemná a bezpečná.

Její účinky na zdraví

Pokud vás předchozí řádky nevyděsily, pravděpodobně si rádi přečtete o důvodech, proč je masáž prostaty prospěšná pro mužské zdraví.

Pokud se ji rozhodnete vyzkoušet, můžete zaznamenat:

Na druhou stranu, pokud nebudete dělat masáž prostaty správně, mohli byste si ublížit. Například se neukázalo, že by masáž byla v některých případech účinnější, než současná léčba některých vážnějších potíží. (To se týká hlavně problémů, na které lékaři předepisují antibiotika.)

Pokud navíc neděláte masáž prostaty správně, můžete ohrozit zdraví svého reprodukčního systému. Rozhodně není vhodné, abyste na prostatu vyvíjeli příliš silný tlak. V takovém případě by mohlo dokonce dojít ke zhoršení vašich problémů.

jak na masáž prostaty účinky

Jak působí na prostatu?

Vzhledem k tomu, že stimulace prostaty přispívá ke vzrušení muže a k následné ejakulaci, dochází k vyprázdnění obsahu prostaty. Dále může podpořit další sekreci. V neposlední řadě, stimulace prostaty bývá pro muže většinou příjemná, takže se díky masáži mohou těšit na intenzivnější erotický zážitek.

Jak ji provádět doma

Vzhledem k tomu, že odborníci většinou masáž prostaty nedělají, musíte se ji naučit dělat sami doma. A vzhledem k tomu, že tak dlouhou ruku asi nemáte, s největší pravděpodobností budete muset požádat o pomoc svůj protějšek.

Před zavedením prstu, nebo jiného předmětu, do análního otvoru by měla této aktivitě předcházet určitá forma předehry, která pomůže uvolnit anální otvor a předejte vzniku nepříjemných pocitů. Ruka, která bude masáž provádět, by měla být buď v rukavici, nebo by měla být čerstvě umytá.

V neposlední řadě je velmi důležité, aby člověk, který masáž prostaty provádí, měl na prstu lubrikační gel, díky kterému snáze pronikne dovnitř. 

Následně by mělo dojít k velmi jemnému stlačování a masírování prostaty, které může trvat v řádu jednotek minut. V případě, že cítíte bolest, nebo nějaké nepohodlí, okamžitě to druhému řekněte. 

Co se týče četnosti masáže, neexistuje žádné konkrétní doporučení. Pro začátek ale můžete zkusit masáž několikrát do měsíce.

přípravky na prostatu 💡 Srovnání TOP 10 přípravků na problémy s prostatou

✅  jaké přípravky opravdu obsahují účinné látky?
✅  zkušenosti ostatních
✅  porovnání cena/výkon

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *