Bolest po močení: Co znamená a jak se jí zbavit?

Močení by vám mělo poskytovat vítanou úlevu, takže není žádoucí, abyste po jeho dokončení cítili bolest. Jelikož jde o poměrně častý mužský problém, který dovede vyděsit i nejednoho tvrďáka, vše, co s ním souvisí, probereme níže.

bolest po močení

Močení je proces, v jehož průběhu dochází k vypuštění odpadní tekutiny z těla. Tato tekutina vzniká tak, že ledviny filtrují krev, ze které odstraní vše, co už není pro lidský organismus potřeba. Tyto látky pak putují do močového měchýře. Jakmile se naplní, mozek dostane signál, který nám říká, že máme jít na toaletu. Tento proces se stále opakuje dokola, takže už nad ním skoro ani nepřemýšlíme.

Co když ale cítíte po močení bolest? Je to normální? A pokud ne, co se dá s tímto jevem dělat?

přípravky na prostatu 💡 Srovnání TOP 10 přípravků na problémy s prostatou

✅  jaké přípravky opravdu obsahují účinné látky?
✅  zkušenosti ostatních
✅  porovnání cena/výkon

Jak se projevuje bolest po močení?

Bolest při močení a po něm se může vyskytovat prakticky ve všech částech močového ústrojí. Můžete ji vnímat v močové trubici, v močovém měchýři, nebo v oblasti hráze, která odděluje vaše reprodukční ústrojí od konečníku. Zároveň jde v populaci o poměrně rozšířený problém. (Takže se za něj nemusíte stydět.) Bolest při močení může způsobovat pocit pálení, klasickou bolest a štípání.

Nejčastější příčiny

Bolest po močení způsobuje široké spektrum různě vážných zdravotních problémů.

Na vině může být:

  • Infekce močového ústrojí
  • Pohlavně přenosná choroba (chlamydie, opar…)
  • Zánět prostaty
  • Zánět močového měchýře
  • Močový kámen
  • Alergie na kosmetický výrobek pro intimní hygienu
  • Užívání některých léků (například na léčbu rakoviny)

Co pomůže na bolest po močení?

Jelikož může být za bolestí po močení opravdu dost problémů, z nichž některé nedokážete vyléčit svépomocí (což platí třeba o pohlavně přenosných chorobách), je vhodné se nechat vyšetřit vaším ošetřujícím lékařem, který na základě několika dobře cílených testů dokáže vyhodnotit, z čeho přesně ve vašem případě pramení problém.

V případě, že jde o bakteriální infekci, s největší pravděpodobností vám doporučí užívání antibiotik. U močových kamenů se zase obvykle čeká na to, až vyjdou z těla samy. (Ne vždy to ale jde, někdy jsou kameny dost velké, takže se musí vyjmout chirurgickou cestou.)

U mužů ve vyšším věku jsou navíc obvyklé problémy s prostatou. (Klasicky s jejím nezhoubným zvětšením.) V tomto případě váš stav nemusí nutně vyžadovat léčbu. Vyzkoušet můžete přírodní doplňky stravy na prostatu, které obsahují saw palmetto, slivoň africkou, kopřivu dvoudomou, vrbovku malokvětou, lykopen, zinek a další látky pro podporu normálního stavu prostaty. V případě, že váš stav bude přetrvávat delší dobu, nebo se začne zhoršovat, pak ho opět řešte za asistence lékaře.

přípravky na prostatu 💡 Srovnání TOP 10 přípravků na problémy s prostatou

✅  jaké přípravky opravdu obsahují účinné látky?
✅  zkušenosti ostatních
✅  porovnání cena/výkon

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *