Brusinky na močové cesty – opravdu pomohou?

Když jednou za čas začnete řešit zánět močových cest, v mnoha případech vám lékaři a lékárníci doporučí užívání brusinek. Opravdu vám ale mohou tyto krásně červené bobule pomoci? Níže se podíváme na to, jak působí brusinky na močové cesty.

brusinky

Infekce močových cest jsou časté především u žen, protože mají kratší močovou trubici, která umožňuje jednodušší proniknutí cizorodých patogenů do míst, na kterých nemají co dělat. Pravda je ale taková, že od určitého životního mezníku se s infekcemi močových cest častěji začnou setkávat i muži. Tím bodem je střední věk, v průběhu kterého často dochází k problémům s prostatou. Zadržená moč, ale i zánět prostaty, pak může přispět k rozvoji infekce.

Proto se podíváme na to, jestli byste měli mít po ruce brusinky, nebo se vyplatí zkusit i něco dalšího.

přípravky na prostatu 💡 Srovnání TOP 10 přípravků na problémy s prostatou

✅  jaké přípravky opravdu obsahují účinné látky?
✅  zkušenosti ostatních
✅  porovnání cena/výkon

Účinky brusinek

Brusinky obsahují mnoho pro tělo prospěšných látek. Jmenovat bychom mohli vitamín C, vitamín K a vitamín E. Jelikož jsou ale brusinky na chuť kyselé, je pravděpodobné, že je budete konzumovat již nějak zpracované. V takovém případě počítejte s tím, že do těla vyšlete i velkou dávku cukru. (Což platí u marmelád, džusů atd.)

Mezi nejvýznamnější účinky brusinek patří:

  • Snižování rizika vzniku zubního kazu
  • Redukce zánětů
  • Zdravé trávení
  • Podpora zdraví srdce

Jak působí na močové cesty?

Brusinky se často doporučují i na močové cesty, protože se spojují se snížením rizika zánětů. Je v tom ale trochu háček. Brusinky vám mohou pomoci snížit riziko vzniku infekce, pokud už ale infekci máte, vyléčit vám ji nepomohou. Z toho důvodu se doporučuje mít brusinky ve své každodenní životosprávě a nesahat po nich až ve chvíli, kdy vám něco je.

brusinky na močové cesty prostatu

Co dalšího pomáhá?

Na močové cesty má dobrý vliv i široké spektrum dalších bylinek. Mnohé z nich se spojují s normálním stavem prostaty, která má v pozdějším věku tendenci začít trochu zlobit.

Muži mohou vyzkoušet třeba:

Také můžete do své životosprávy zařadit nenasycené mastné kyseliny omega-3, ze kterých může profitovat i zbytek organismu.

Jelikož si ale nebudete s největší pravděpodobností sami doma vyrábět speciální bylinné směsi, které by bylo možné použít, sáhněte po již hotových přírodních doplňcích stravy na prostatu a časté močení. Ty kvalitní vám nabídnou komplex několika složek, které vám nabídnou náležitou péči o vaše močové cesty.

přípravky na prostatu 💡 Srovnání TOP 10 přípravků na problémy s prostatou

✅  jaké přípravky opravdu obsahují účinné látky?
✅  zkušenosti ostatních
✅  porovnání cena/výkon

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *