Nejčastější příznaky problémů s prostatou

Prostata je žláza, která hraje významnou roli v otázce mužského reprodukčního a sexuálního zdraví. Bohužel, mnoho pánů potíže s ní nereflektuje, nebo komplikace řeší až za pět minut dvanáct. Abyste se nemuseli bát, co na vás u doktora čeká, zaměříme se na nejčastější příznaky a příčiny problémů s prostatou, se kterými se lze setkat.

příznaky problémů s prostatou

Málokterý člověk je natolik zvídavý, aby se detailně zajímal o fungování svého těla. Takže se celkem často stává, že vůbec netušíme, jak funguje náš reprodukční systém. (A pokud ano, tak jen velmi zkratkovitě.) 

To nemusí vést jen k potížím s plodností (protože si muži i ženy myslí, že mají ještě čas), ale také třeba k vážnějším zdravotním problémům, jejichž průběh se nemusí zprvu vůbec projevit. 

Víte, co vše se může stát, když budete zanedbávat prevenci?

přípravky na prostatu 💡 Srovnání TOP 10 přípravků na problémy s prostatou

✅  jaké přípravky opravdu obsahují účinné látky?
✅  zkušenosti ostatních
✅  porovnání cena/výkon

❔ Co je to prostata

Prostata je žláza, která se v mužském těle nachází pod močovým měchýřem. Její primární funkcí je tvorba tekutiny, která je důležitá pro výživu a transport spermií. Také má ale podíl na normálním močení a na tvorbě hormonů

Zdravá prostata nebolí a není nijak cítit. Její velikost se přirovnává k vlašskému ořechu, nebo ping-pongovému míčku. Problém je v tom, že jak začne mužské tělo stárnout, mohou se na ní projevit (ne vždy životně nebezpečné) patologie. Může dojít k jejímu nezhoubnému zvětšení, které způsobuje problémy s močením, nebo k zánětu. Nejvážnějším stavem je pak rakovina prostaty. Jelikož může končit smrtí, je důležité, aby se na ni přišlo včas.

co je to prostata

První příznaky problémů s prostatou

To, že máte problémy s prostatou poznáte vcelku záhy. Mají totiž celou řadu projevů.

Mezi ty nejčastější patří:

 • Přerušované močení
 • Náhlé nutkání na močení
 • Neschopnost začít s močením
 • Erektilní dysfunkce
 • Bolest při ejakulaci
 • Záněty močových cest
 • Ledvinové kameny
 • Krev v moči
 • Horečka a zimnice

Našli bychom ale i celou řadu dalších, jako je například změněná barva moči. Mnoho těchto potíží má původce v tom, že v měchýři zůstávají zbytky, které mohou spustit zánětlivé procesy a infekce.

problémy s prostatou

Vážnější problémy

Jak z různých reklam víme, hodně mužů se potýká s nezhoubně zvětšenou prostatou. A u ní máme (alespoň mlhavou) představu o tom, jak to u ní probíhá. Problém je ale v tom, že podobné příznaky může mít i některý z vážnějších problémů. A tím máme na mysli třeba rakovinu prostaty.

Mezi její příznaky patří přítomnost krve v moči, erektilní dysfunkce a bolest na hrudi, v zádech a v podbřišku. Z toho důvodu je důležité, aby muži ve středním věku nepodceňovali pravidelné preventivní prohlídky u urologa.

Nejčastější onemocnění prostaty

Ne vždy je nutné za problémy hledat to nejhorší. Vaše potíže, ač mohou vypadat na první pohled vážně, mohou být způsobené zánětem prostaty, nebo zvětšenou prostatou, která nemá původ v rakovinotvorném bujení. (Ve své podstatě dojde k množení buněk. Prostata je kvůli tomu také oteklá.)

Že je nejvhodnější čas na zdravotní prohlídku poznáte podle:

 • Nočního močení
 • Častějšího močení
 • Inkontinence
 • Horečky a zimnice
 • Přerušovaného močení
 • Pálení při močení

Samotné návštěvy urologa se nemusíte bát. Kromě toho, že vám odebere vzorek moči nebo krve na rozbor provede rychlé (a bezbolestné) vyšetření a navrhne vám užívání léků, nebo volně prodejných doplňků stravy na přírodní bázi. Vše záleží na podstatě a závažnosti obtíží.

přípravky na prostatu 💡 Srovnání TOP 10 přípravků na problémy s prostatou

✅  jaké přípravky opravdu obsahují účinné látky?
✅  zkušenosti ostatních
✅  porovnání cena/výkon

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *