Výtok z močové trubice u mužů: Jak ho řešit?

Řada lidí se domnívá, že výtok je problém, který postihuje jen a pouze ženy. Ale nemohli by být dál od pravdy. Někdy se lze totiž setkat i s výtokem z močové trubice u mužů. Je to normální, nebo je potřeba kvůli tomu kontaktovat lékaře?

výtok z močové trubice u mužů

Když se řekne výtok, většina lidí si vzpomene na vaginální výtok, který často trápí ženy. Někdy může jít o projev vaginální infekce, jindy zase poukazuje na konkrétní fázi menstruačního cyklu.

O čem se ale příliš nemluví je mužský výtok, který může vycházet z močové trubice. Opět platí, že zatímco v některých případech jde o přirozený jev, jindy je za ním choroba, kterou je potřeba léčit.

Co je tedy normální a co už ne? A co vás při řešení tohoto delikátního problému s největší pravděpodobností čeká?

přípravky na prostatu 💡 Srovnání TOP 10 přípravků na problémy s prostatou

✅  jaké přípravky opravdu obsahují účinné látky?
✅  zkušenosti ostatních
✅  porovnání cena/výkon

Příznaky výtoku z močové trubice

Jako výtok z močové trubice označujeme vytékání tekutiny, která není močí. Některé druhy výtoku jsou přirozené, protože pomáhají lubrikovat penis. V jiných případech jde ale o jasný projev toho, že je potřeba vyhledat lékaře a podstoupit léčbu. V takové chvíli může mít výtok z močové trubice u mužů i další doprovodné projevy, které nejsou úplně normální.

výtok z močové trubice příčiny 

Hnisavý výtok

Hnisavý výtok může mít mnoho příčin. První příčinou je balanitida, která se může projevovat bílým, nebo žlutým výtokem, který v sobě může mít i hrudky. Tento výtok obvykle zapáchá. Mezi doprovodné jevy balanitidy patří zarudnutí a svědění, bolest při močení nebo otékání. Balanitida má mnoho příčin a ne vždy za ni může pohlavně přenosná choroba.

Dále může být na vině trichomoniáza. Mezi její příznaky patří vazký a bíle zbarvený výtok, časté nucení na močení, pálení při močení, bolest při ejakulaci nebo otok žaludu a předkožky. Dále se výtokem projevuje zánět močové trubice, zánět močových cest nebo některá z pohlavně přenosných chorob. Tradičně hovoříme o chlamydiích a o kapavce.

Ve všech případech je důležité jít na prohlídku k lékaři. Ten stanoví pravou příčinu vašich problémů a nasadí vám adekvátní léčbu.

Čirý výtok

Čirý výtok vám nejspíš představovat nemusíme, protože má co dočinění s vašimi erotickými aktivitami. 

Jednou z tekutin, která se vylučuje v průběhu styku je preejakulát, který slouží k lubrikaci penisu. Kromě jiného neutralizuje prostředí v ženské vagíně, které je za mnohých okolností ke spermiím nepřátelské. (Takže by nemohlo dojít k oplodnění.) Hned poté následuje ejakulát, který se vylučuje při vyvrcholení.

Příčiny výtoku

Sice jsme si už řekli o hlavních příčinách výtoku z močové trubice u mužů. Už jsme se ale nezabývali tím, co dalšího může mít vliv na vznik těchto problémů. (Mimo pohlavně přenosné choroby.) 

Problémy může způsobovat:

  • Nedostatečná intimní hygiena
  • Alergie (například na latex, nebo na kosmetické prostředky)
  • Kožní onemocnění (atopický ekzém, lupénka…)
  • Bakteriální, nebo kvasinková infekce

Z toho důvodu bychom vám doporučili důsledně dodržovat zásady intimní hygieny. Také se zkuste zamyslet, jestli jste nezačali používat nový přípravek pro intimní hygienu, nebo nemáte novou aviváž. 

Co se týče kožních onemocnění, obvykle se projevují i na dalších částech těla. V takové situaci vám proto pomůže návštěva kožního lékaře, který vám poradí, co je pro vás vhodné a čeho se raději vyvarovat.

výtok z močové trubice léčba příznaky

Jak řešit výtok u mužů?

Vždy je nejlepším řešením návštěva lékaře, který provede detailní zdravotní prohlídku a na základě jejích výsledků vám doporučí vhodný způsob léčby. V průběhu prohlídky počítejte s rozhovorem. Lékař může požadovat i vzorek moči, který podrobí rozboru.

Dále se může zajímat o váš sexuální život. (Díky čemuž zjistí, jaká je u vás pravděpodobnost nákazy pohlavně přenosnou chorobou.) Také si pravděpodobně prohlédne váš penis a dost možná i odebere nějaký vzorek na analýzu, která mu pomůže určit, jestli netrpíte bakteriální, nebo jinou infekcí.

Jak vidíte, i když situace vypadá mnohdy beznadějně, dá se efektivně řešit. Jakmile budete opět v pořádku, nezapomínejte na pravidelné prohlídky u urologa, na kvalitní pitný režim, na dodržování zásad bezpečného sexu, na dodržování hygieny a na pravidelné užívání doplňků stravy pro muže na močové cesty.

přípravky na prostatu 💡 Srovnání TOP 10 přípravků na problémy s prostatou

✅  jaké přípravky opravdu obsahují účinné látky?
✅  zkušenosti ostatních
✅  porovnání cena/výkon

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *