Vrbovka malokvětá: Její účinky na zdraví a prostatu

Prostata je žláza, která je možná malá. Ale může dost zásadně ovlivnit mužské sebevědomí a kondici. Nemusíme hned mluvit o rakovině, která je jednou z nejhorších nemocí, se kterou se může potýkat. Problematické může být i její nezhoubné zvětšení. Dokáže s ním něco dělat vrbovka?

vrbovka malokvětá

Svět bylinek je velmi zajímavý. Nejen, že existuje úctyhodné množství jejich druhů. Je třeba přihlížet i k tomu, že každá má úplně jiné účinky. Zatímco některé nám mohou způsobit otravu, nebo bolehlav, další nás uklidňují a bojují proti zánětlivým procesům, které se mohou v těle dít.

I když je prakticky nemožné znát všechny bylinky světa, čím dál častěji se doslýcháme o vrbovce malokvěté. Ta by měla svými účinky prospívat především mužům. Kteří ji mohou užívat jak ve formě čaje. Tak v podobě volně prodejných doplňků stravy. 

Co všechno o ní ale víme?

přípravky na prostatu 💡 Srovnání TOP 10 přípravků na problémy s prostatou

✅  jaké přípravky opravdu obsahují účinné látky?
✅  zkušenosti ostatních
✅  porovnání cena/výkon

Co je to vrbovka malokvětá?

Vrbovek existuje několik druhů. Kromě vrbovky malokvěté známe i vrbovku úzkolistou. Jde o rostlinu z čeledi pupalkovitých. Kdybyste vrbovku malokvětou viděli ve volné přírodě, určitě si jí všimnete. Kromě toho, že je velmi vytrvalá, může dorůst výšky úctyhodných 80 cm. 

Tato situace není žádnou vzácností. Protože vrbovka malokvětá roste prakticky po celém území Evropy. Znají ji dokonce i v Malé Asii, či v severní Africe.

účinky vrbovky

Účinky vrbovky malokvěté

Nať vrbovky, která se sbírá ke zpracování, má poměrně široké spektrum účinků.

Používá se na:

  • Záněty
  • Močové cesty
  • Detoxikaci
  • Ošetření ran

Vždy se ale ujistěte, že máte v ruce opravdu vrbovku malokvětou. Vrbovka úzkolistá má totiž úplně jiné účinky. 

Vrbovka a prostata

Vrbovka se nepodávala jen lidem, kteří měli problémy s močovými cestami a močovým měchýřem. Velmi často se doporučovala i mužům, které trápily záněty prostaty. Případně i její nezhoubné zvětšení, které není způsobené nádorem.

O vrbovce malokvěté se říká, že může působit na:

Samozřejmě, žádná bylinka světa ale nedokáže nahradit důkladnou lékařskou diagnostiku. Proto se na žádnou plně nespoléhejte a nejprve zamiřte k lékaři, který prozkoumá váš aktuální zdravotní stav a stanoví vám vhodný způsob léčby.

vrbovka a prostata

Čaj z vrbovky

Čaj z vrbovky se dá připravit ze sušené rostliny. Mnohem lepší pro vás ale bude, když si koupíte už hotový čaj. Ten se dá sehnat v lékárnách, po internetu, ale i v obchodech se zdravou výživou.

Je to výhodnější nejen kvůli tomu, že si ušetříte spoustu práce. Ale i kvůli uvedenému dávkování. Mnoho výrobců totiž uvádí nejvyšší doporučenou denní dávku a dobu jejího bezpečného užívání. Těchto informací vám doporučujeme se držet. Jinak byste si mohli nechtěně ublížit.

Kapky z vrbovky

Vrbovka se dá sehnat i ve formě kapek, které se řadí mezi doplňky stravy. Řada z nich je jednodruhová. To znamená, že v nich nic jiného mimo vrbovku nenajdete. Další nabízejí účinky několika bylinek. Záleží tedy na vašich osobních preferencích, zda vyzkoušíte jenom vrbovku malokvětou, nebo se vám víc zamlouvá komplex několika rostlin.

Nejjednodušším způsobem, který vám může dlouhodobě pomoci s řešením vašich problémů, je pravidelná prevence u vašeho lékaře. Pokud není váš stav závažný, doporučí vám dlouhodobou změnu životního stylu. Kromě cvičení, spánku a změny jídelníčku může úprava zahrnovat i dlouhodobé užívání doplňků stravy s bylinkami na prostatu.

přípravky na prostatu 💡 Srovnání TOP 10 přípravků na problémy s prostatou

✅  jaké přípravky opravdu obsahují účinné látky?
✅  zkušenosti ostatních
✅  porovnání cena/výkon

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *