Hyperaktivní močový měchýř – příznaky a léčba

Psychika je mocná čarodějka. Kromě toho, že si dokážeme na základě našich strachů vsugerovat projevy některých nemocí může mít negativní vliv na naše trávení. Věděli jste ale, že naše hlava může mít negativní dopady i na močový měchýř? 

hyperaktivní močový měchýř

Močení je jedna ze základních lidských potřeb. Tímto způsobem se tělo zbavuje odpadních látek, které se vyfiltrují v ledvinách z krve. Nebýt toho, zůstávaly by v těle. Leda, že by si organismus našel jinou cestu, jak se s nimi vypořádat. (Dech, pot, stolice…)

Jenže, někteří lidé odbíhají na malou co pět minut. Přitom, rozhodně neplatí, že jde pouze o pocit. Doopravdy mají nutkavou potřebu neustále močit. Takže to vypadá, jako by jejich tělo na sebe vzalo podobu průtokového kotle. Málokdo to ví, ale kromě některých vážných chorob může být za tímto stavem i syndrom hyperaktivního močového měchýře.

Jak se dá poznat? A dá se nějak léčit?

přípravky na prostatu 💡 Srovnání TOP 10 přípravků na problémy s prostatou

✅  jaké přípravky opravdu obsahují účinné látky?
✅  zkušenosti ostatních
✅  porovnání cena/výkon

Co je to hyperaktivní močový měchýř?

Za hyperaktivní močový měchýř označujeme stav, kdy člověk potřebuje neustále močit. Tento jev bývá často spojený s náhlými záchvaty si odskočit. Nadměrné nutkání navíc může vyvolat i nechtěný únik moči, který označujeme za inkontinenci. 

Hyperaktivní močový měchýř může mít kdokoliv. Postihuje ženy, muže i malé děti. U žen se ale vyskytuje častěji než u mužů. 

Příznaky a příčiny

Hyperaktivní močový měchýř má celkem snadno pozorovatelné příznaky. Proto si lidé dovedou tento problém uvědomit relativně včas. Potíž je ale v tom, že ne každý ví, co tento jev spouští. Takže mohou žít s vědomím, že mají problém, ale netuší, jak ho mají začít řešit.

Mezi nejčastější projevy hyperaktivního močového měchýře patří:

  • Nekontrolovatelná potřeba močit
  • Častý únik moči
  • Časté močení (cca více než 8x za 24 hodin)
  • Časté noční močení

Hyperaktivní močový měchýř příznaky a příčiny

Samozřejmě, aby se mohlo o hyperaktivním močovém měchýři oficiálně hovořit, je nutné, abyste podstoupili profesionální lékařské vyšetření, které vyloučí další možné příčiny. Například u mužů mohou být na vině problémy s prostatou. Je taktéž potřeba ověřit, že nemáte infekci močových cest, nebo nějakou strukturální abnormalitu.

Tím se pomalu dostáváme i k možným příčinám tohoto problému. Hyperaktivní močový měchýř mohou mít lidé, kteří mají nezjištěnou infekci močových cest, problémy s prostatou nebo užívají léky, které mají vliv na produkci moči. Někdy je ale problém ve stresu, či ve špatně nastaveném pitném režimu. 

Léčba

Lékař musí nejprve zjistit, co vaše problémy s hyperaktivním močovým měchýřem způsobilo. Proto vás pošle na sérii vyšetření, která odhalí potenciální příčinu tohoto jevu. Pokud se neprokáže, že má váš hyperaktivní močový měchýř nějakou konkrétní příčinu, lékař vám doporučí změnit jídelníček. V něm by neměl být přítomen alkohol a kofein. Také byste si měli lépe rozvrhnout kolik toho vypijete a kdy.

Také je vhodné hodit se do psychické pohody. To znamená, že můžete začít meditovat, nebo chodit na akupunkturu. Lze užívat i vitamíny. Na tělo má v tomto ohledu dobrý vliv například hořčík. V případě opravdu vážných problémů pak pro vás může připadat v úvahu operace.

hyperaktivní močový měchýř léčba

Bylinky na hyperaktivní močový měchýř

Bylinky na hyperaktivní močový měchýř mohou být paradoxně ty, které navozují duševní pohodu. Nezapomínejte na to, že mnohdy začíná tento problém v hlavě. Mezi ty, které můžete zkusit, patří třeba kozlík lékařský, meduňka a levandule

Co se týče hyperaktivního močového měchýře, který byl způsobený nezhoubně zvětšenou prostatou, tam může být situace trochu odlišná.

Na tento problém s prostatou se obvykle používá:

Jelikož je každá z bylinek přeborníkem v něčem trochu jiném, zkuste je v kombinovaných bylinných doplňcích stravy na močové cesty.

přípravky na prostatu 💡 Srovnání TOP 10 přípravků na problémy s prostatou

✅  jaké přípravky opravdu obsahují účinné látky?
✅  zkušenosti ostatních
✅  porovnání cena/výkon

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *