Zánět ledvin: Příznaky, diagnostika a přírodní léčba

Zánět ledvin je velice nebezpečné onemocnění, které může v krajních situacích ohrozit pacientův život. Zánět ledvin zřídkakdy probíhá bez teplot, ale může mu předcházet zcela nevinná infekce močových cest, která tak dramatická obvykle nebývá. Jaké má zánět ledvin projevy? A dá se vyléčit bez antibiotik?

zánět ledvin

Infekce močových cest nejsou v populaci vůbec ničím výjimečným. Mnozí je dokonce staví na úroveň nachlazení a ani nejdou na prohlídku k lékaři. Tento přístup se vám ale může pekelně vymstít. Neléčená infekce močových cest se může dostat až do horních močových cest, kde se nacházejí ledviny. Asi nemusíme říkat, že jakmile je postihne zánět, může vám jít o život.

Jelikož osvěty není nikdy dost, v následujících několika odstavcích vám povíme, jak při zánětu ledvin postupovat správně.

přípravky na prostatu 💡 Srovnání TOP 10 přípravků na problémy s prostatou

✅  jaké přípravky opravdu obsahují účinné látky?
✅  zkušenosti ostatních
✅  porovnání cena/výkon

Co je to zánět ledvin?

Zánět ledvin je vážné onemocnění, které obvykle začíná nevinnou infekcí močového traktu. Zánět může být přítomen jen v jedné ledvině, ale může se dostat i do obou z nich. Pokud se zánět ledvin neléčí, může pacienta zabít.

co je zánět ledvin příznaky

Příznaky zánětu ledvin

Příznaky zánětu ledvin bývají poměrně dramatické a obvykle si jich každý okamžitě všimne.

Mezi tyto projevy patří:

U dětí do dvou let se může zánět ledvin projevovat pouze vyšší horečkou. U pacientů nad 65 let se zase může objevovat zmatenost a zhoršená mluva.

Pokud se zánět ledvin neřeší, příznaky se obvykle zhoršují. Na zhoršování stavu upozorňuje zrychlený tlukot srdce a zrychlený dech, vyrážka a zmatenost. V tuto chvíli je bezpodmínečně nutné jet do nemocnice, protože tento stav může skončit sepsí, která hrozí smrtí.

Akutní zánět ledvin

Akutní zánět ledvin se většinou projevuje velice výrazně a má rychlou progresi. Jelikož může stát pacienta život, je důležité, aby se co nejdříve dostali do péče odborníků.

Chronický zánět ledvin

Chronický zánět ledvin je onemocnění, které má dlouhodobý charakter. Nemusí mít tak výrazné projevy, ale ani v tomto případě se neobejdete bez pomoci lékaře.

chronický akutní zánět ledvin přírodní léčba

Diagnostika

Psychosomatika nemá na zánět ledvin vliv. Lékaři se tedy budou snažit přijít na pravou příčinu vašeho problému. Na tento stav nemá vliv pití alkoholu (ve smyslu, že není jeho spouštěčem). Většinou je problém v tom, že člověk trpí vážnou bakteriální infekcí.

V ordinaci vám může lékař provést fyzickou prohlídku, která u mužů často probíhá přes konečník. Díky tomu lékař zjistí, jestli nemáte problém s prostatou, která by mohla být jedním z viníků tohoto problému. Dále vám může lékař odebrat vzorek moči, který podrobí kultivaci. Také s velkou pravděpodobností podstoupíte bezbolestný ultrazvuk, nebo jiné zobrazovací vyšetření. Pokud se prokáže bakteriální infekce, nasadí vám antibiotika.

Přírodní léčba zánětu ledvin

Antibiotika jsou často jediným možným typem léčby. Z toho důvodu vám nedoporučujeme, abyste jejich užívání zanedbávali, protože může dojít ke zhoršení vašeho zdravotního stavu a k následnému úmrtí.

Určitě se ale nic nestane, když budete při užívání antibiotik na zánět ledvin popíjet dostatek tekutin. Prospěšný je i tělesný klid. Také nezapomínejte na to, že byste měli být celou dobu v teple.

Co z toho plyne? Že infekce močových cest nejsou legrace, kterou by bylo vhodné podceňovat. Z toho důvodu vám doporučujeme pravidelné preventivní prohlídky u vašeho urologa. Také dodržujte zdravý pitný režim. V neposlední řadě můžete vyzkoušet užívání bylinných doplňků stravy pro podporu normálního stavu prostaty.

přípravky na prostatu 💡 Srovnání TOP 10 přípravků na problémy s prostatou

✅  jaké přípravky opravdu obsahují účinné látky?
✅  zkušenosti ostatních
✅  porovnání cena/výkon

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *