Slivoň africká na prostatu: Proč ji užívat?

Slivoň africká je strom, který roste na tomto exotickém kontinentu. Z toho důvodu se jí také někdy říká africká švestka. Jelikož se jí připisuje řada pozitivních účinků, našla své místo v tradičním lidovém léčitelství, které se v některých končinách Afriky hojně využívá i dnes. Víte, proč byste měli dát jejímu používání šanci ve svém životě i vy?

slivoň africká

Lidové léčitelství má ve světě dlouholetou tradici. Nejen v chudých oblastech, kde není ani dnes dobrý přístup k moderním lékům, ale i v těch, které považujeme za vyspělé. V některých případech mohou přírodní prostředky podporovat konzervativní léčbu některých zdravotních problémů. Případně mohou pomáhat při méně závažných potížích, které nevyžadují nasazení silnějšího prostředku.

Kromě toho, že nám tento postup pomáhá přiblížit se zpátky k přírodě, čím dál tím víc lidí se zase začíná zajímat o bylinkářství, které bylo vždy považováno za užitečnou, avšak poněkud náročnou, disciplínu.

Abychom si trochu rozšířili obzory, dnes se mrkneme, co přesně vám může nabídnout slivoň africká, která je pro mnohé stále málo známým pomocníkem.

přípravky na prostatu 💡 Srovnání TOP 10 přípravků na problémy s prostatou

✅  jaké přípravky opravdu obsahují účinné látky?
✅  zkušenosti ostatních
✅  porovnání cena/výkon

Co je to slivoň africká?

Ve své podstatě je slivoň africká třešňový strom. Poměrně často dochází k využití jeho kůry, která se v Africe používá v lidové medicíně a bylinkářství. Vzhledem k tomu, jak je slivoň africká oblíbená, čím dál častěji se hovoří o ochraně její divoké populace, kterou mohou poškozovat nepovolené nájezdy nejrůznějších podnikavců.

Jelikož o ní můžeme říct, že patří mezi léčivky, v současné době se slivoň africká přidává do doplňků stravy, nejčastěji pak do těch pro muže.

Účinky a benefity užívání

Jedním z potenciálních benefitů slivoně africké může patřit schopnost redukovat záněty, které se mohou v organismu někdy nacházet. Je to dáno tím, že se může v jistém smyslu chovat jako antioxidant. Kromě toho, že může přispět k podpoře normálního stavu organismu, také může podporovat normální stav imunitního systému.

V africké medicíně se také slivoň africká používá pro léčbu symptomů malárie, která je na území tohoto kontinentu poměrně dost častá. U slivoně africké však nebyl účinek na malárii oficiálně potvrzen během  studií, takže jde spíše o zajímavost.

Dále se slivoni africké připisuje schopnost snižovat horečku. Opět nejde o účinek, který by byl potvrzen moderními studiemi, v Africe na to každopádně lidé příliš nedbají a na tento problém slivoň používají i nadále. Místní ji také používají na podporu libida a na bolesti břicha.

Jak působí na prostatu?

Mnohem lepší výsledky má slivoň africká v oblasti péče o močové cesty a prostatu, proto se v západních zemích používá právě na tyto segmenty. Její dlouhodobé užívání se například doporučuje na potíže se zvětšenou prostatou, která trápí řadu zralých mužů.

Dále také může podpořit normální stav prostaty ve chvíli, kdy dojde k zánětu prostaty. Jelikož jsme už hovořili o tom, že slivoň africká může pomoci organismu bojovat proti zánětům, dává tento její způsob použití celkem smysl.

Užívání slivoně africké se pak také spojuje s podporou normálního stavu močových cest.

slivoň africká na prostatu

Jak na správné užívání?

I když je slivoň africká sama o sobě velmi zajímavá, nejlépe při jejím užívání uděláte, když sáhnete po volně prodejných doplňcích stravy na podporu normálního stavu prostaty, které kromě slivoně obsahují i další bylinky, vitamíny a podobně. Díky tomu dopřejete své zvětšené prostatě opravdu komplexní péči, protože obsažené látky se obvykle podporují navzájem.

Kromě slivoně africké v doplňku stravy hledejte i:

A další. 

Nezapomínejte však na důslednost užívání, protože pokud budete pravidelně zapomínat na to, že máte zakoupený doplněk stravy užít, nemůžete očekávat, že se dostaví tolik vytoužená úleva.

přípravky na prostatu 💡 Srovnání TOP 10 přípravků na problémy s prostatou

✅  jaké přípravky opravdu obsahují účinné látky?
✅  zkušenosti ostatních
✅  porovnání cena/výkon

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *