Saw palmetto: 5 důvodů, proč ho užívat

Pokud máte potíže s prostatou, je více než pravděpodobné, že přemýšlíte o dlouhodobém užívání přírodních doplňků stravy pro podporu její normální funkce. Jednou z bylinek, která se tradičně vyskytuje v jejich složení, je saw palmetto. Víte, co vše vám může nabídnout?

saw palmetto

I když máme k dispozici nejmodernější léky a technologie, mnoho lidí se zajímá i o bylinky, po kterých sahali (nejen) naši předkové. Jednou z těch, jejíž používání má v lidovém léčitelství dlouholetou tradici, je saw palmetto (serenoa plazivá), která se používá při potížích s nezhoubně zvětšenou prostatou.

I když to o ní mnoho mužů ví, další její potenciálně prospěšné účinky jim zůstávají v mnoha případech skryty. To je trochu škoda, protože některá její pozitiva vypadají slibně.

Proto se na ně podíváme níže.

přípravky na prostatu 💡 Srovnání TOP 10 přípravků na problémy s prostatou

✅  jaké přípravky opravdu obsahují účinné látky?
✅  zkušenosti ostatních
✅  porovnání cena/výkon

Co je to Saw palmetto?

I když si většina lidí nejspíš představuje, že jde o nějakou zelenou bylinku, která roste někde v lese, ve skutečnosti je serenoa plazivá zakrslá palma, která má zelené vějířovité listy. Daří se jí především v teplém podnebí americké floridy, kde se pěstuje jako okrasná rostlina. Zajímavostí je, že serenoa plazivá produkuje plody, které jsou zdrojem potravy mnoha divoce žijících zvířat. Také se ale používají v již zmíněných doplňcích stravy.

5 jeho nejlepších účinků

Saw palmetto na vlasy

Možná jste to nevěděli, ale serenoa plazivá se často používá na vlasy. Proč? Protože se o ní říká, že může zmírnit potíže s jejich vypadáváním. Výsledky některých studií dokonce naznačují, že saw palmetto má potenciálně pozitivní vliv i na nastartování růstu nových vlasů.

Podpora močového ústrojí

U starších dospělých se mohou v průběhu života objevit potíže s inkontinencí a další komplikace, které souvisí s normálním močením. Speciálně muži pak mívají problémy s nezhoubně zvětšenou prostatou, mezi jejíž příznaky patří třeba častější močení, ke kterému mohou mít nutkání i během noci, kdy mají klidně spát.

Vzhledem k tomu, že problémy s močením nejsou zrovna dvakrát příjemné, serenoa by vám je mohla pomoci dostat pod kontrolu.

Spojenec proti zánětům

Mezi další potenciální benefity saw palmetta patří redukce zánětů, takže může podpořit organismus při boji proti infekcím a dalším neduhům. O tom ostatně svědčí i skutečnost, že se v něm nachází větší množství antioxidantů.

saw palmetto účinky na prostatu

Může harmonizovat hladinu testosteronu v těle

Testosteron je mužský pohlavní hormon, který je zodpovědný za tvorbu aktivní svalové hmoty, menší množství tělesného tuku, sílu, za sexualitu a za mnoho dalších věcí. V průběhu života ho ale v těle muže postupně ubývá (byť zhruba o 1 % ročně), což se může projevit sklonem k přibírání na váze, ke ztrátě aktivní svalové hmoty, k horší náladě a k nedostatku energie.

Saw palmetto by mělo upravovat množství enzymu, kterému se říká 5-alfa-reduktáza, který je zodpovědný za konverzi testosteronu na DHT, což by mělo mít pozitivní vliv na udržování normální hladiny testosteronu v organismu.

Správná funkce prostaty

V neposlední řadě nesmíme zapomenout na to, co se s užíváním saw palmetta v doplňcích stravy skloňuje snad nejvíc. Ano, hovoříme o podpoře normálního stavu prostaty. Vzhledem k tomu, že podporuje normální stav močových cest a pomáhá tělu bojovat proti zánětlivým procesům, určitě se vyplatí saw palmetto vyzkoušet.

Myslete ale na to, že spíš než po samotném saw palmettu byste měli sahat po doplňcích stravy, které obsahují i další bylinky a látky přírodního původu, které se se saw palmetto podporují navzájem.

Ve složení kromě něj tedy hledejte i:

Díky tomu získá vaše prostata s močovými cestami opravdu komplexní péči.

přípravky na prostatu 💡 Srovnání TOP 10 přípravků na problémy s prostatou

✅  jaké přípravky opravdu obsahují účinné látky?
✅  zkušenosti ostatních
✅  porovnání cena/výkon

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *