Přerušované močení: Příčiny, prostata a řešení

Potřebujete akutně vykonat malou potřebu, ale když přijdete na toaletu, nemůžete s močením buď začít nebo je proud málo plynulý a slabý, takže vyprázdnění trvá celou věčnost? V tom případě vás s největší pravděpodobností trápí přerušované močení. Jaké jsou jeho příčiny a příznaky? A existují metody, jak si od něj ulevit?

přerušované močení

Za normálních okolností by měl být tok moči z močového měchýře při močení tak akorát silný a dokonale plynulý. Vlivem různých faktorů tomu tak ale nemusí být. Jedním z nich je nezhoubně zvětšená prostata, se kterou bojuje velké množství zralých mužů.

V případě, že se rozhodnete na toaletě kvůli úspoře času spěchat, za chvíli můžete zjistit, že močový měchýř nebyl dostatečně vyprázdněn. Kvůli tomu může docházet k jeho rychlejšímu naplnění a k rozvoji infekcí močových cest.

Jak se dá ale přerušované močení zastavit?

přípravky na prostatu 💡 Srovnání TOP 10 přípravků na problémy s prostatou

✅  jaké přípravky opravdu obsahují účinné látky?
✅  zkušenosti ostatních
✅  porovnání cena/výkon

Co znamená přerušované močení?

Jak už bylo uvedeno výše, přerušované močení nejčastěji znamená, že proud moči není tak silný, jak by měl správně být. Kvůli tomu se může různě zastavovat a spouštět, kvůli čemuž se zhoršuje kvalita vyprázdnění močového měchýře. V neposlední řadě se také může prodloužit doba, kterou strávíte na toaletě.

Mezi další příznaky pak může patřit i problém se zahájením močení. To může být velice nepříjemné, protože v akutních případech může tento jev způsobovat paniku a úzkost. Snaha o rychlé vykonání malé potřeby také může zabraňovat kompletnímu vyprázdnění měchýře, takže můžete trpět na časté močení.

Příčiny přerušovaného proudu moči

Přerušované močení se může dotknout prakticky každého člověka. Problém totiž může být způsoben jakoukoli blokádou v močových cestách.

Ta může být způsobena:

  • Vrozenými abnormalitami
  • Nádorem
  • Močovými kameny

Dále má na proud moči a na kvalitu vyprázdnění měchýře negativní vliv poškození nervů, které může být způsobeno nemocí nebo proděláním operace v oblasti podbřišku/břicha. Dále musíme zmínit pohlavně přenosné choroby a psychiku.

Zvětšená prostata

Kromě výše uvedených důvodů, které jsou v populaci běžné, se u mužů ve zralém a pokročilém věku často vyskytuje problém s nezhoubně zvětšenou prostatou, za jejímž růstem není rakovinotvorné bujení.

Odborníci tomuto procesu zatím příliš nerozumí, zdá se však, že prostata se svým postupným zvětšováním začíná zhruba od 25 let. Tento proces pak může pokračovat libovolně dlouhou dobu. Následně pak muži řeší problémy s častým nočním močením, přerušovaným močením, častějšími infekcemi močových cest a podobně.

přerušované močení příčiny řešení

Jak se ho zbavit?

Aby byla vaše prostata v co nejlepší kondici, vyzkoušejte dlouhodobé užívání přírodních doplňků stravy na podporu normálního stavu prostaty, které obsahují komplex několika látek, jež přispívají k normálnímu stavu močového ústrojí. Nejčastěji jde o bylinky, hodně oblíbené jsou ale i některé antioxidanty, které podporují boj organismu proti zánětům.

Kvalitní doplněk stravy pro muže poznáte podle toho, že v jeho složení najdete:

Dlouhodobé užívání takového doplňku stravy lze podpořit i zdravým životním stylem a dalšími tipy a triky, které vám mohou pomoci udržet stav močových cest v dobrém stavu.

Pomoci může například omezení pití nápojů, které působí močopudně. Tradičně se sem řadí nápoje s obsahem kofeinu a alkohol. Během návštěvy toalety se také snažte zbytečně nespěchat. Raději tam buďte déle a ujistěte se, že v močovém měchýři nezůstaly nežádoucí zbytky tekutiny.

V neposlední řadě také můžete vyzkoušet cvičení Kegelových cviků, které vám mohou pomoci posílit a lépe ovládat svaly pánevního dna, jejichž funkce je při vyprazdňování klíčová.

přípravky na prostatu 💡 Srovnání TOP 10 přípravků na problémy s prostatou

✅  jaké přípravky opravdu obsahují účinné látky?
✅  zkušenosti ostatních
✅  porovnání cena/výkon

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *