Když jednou za čas začnete řešit zánět močových cest, v mnoha případech vám lékaři a lékárníci doporučí užívání brusinek. Opravdu vám ale mohou tyto krásně červené bobule pomoci? Níže se podíváme na to, jak působí brusinky na močové cesty.
Infekce močových cest jsou časté především u žen, protože mají kratší močovou trubici, která umožňuje jednodušší proniknutí cizorodých patogenů do míst, na kterých nemají co dělat. Pravda je ale taková, že od určitého životního mezníku se s infekcemi močových cest častěji začnou setkávat i muži. Tím bodem je střední věk, v průběhu kterého často dochází k problémům s prostatou. Zadržená moč, ale i zánět prostaty, pak může přispět k rozvoji infekce.
Proto se podíváme na to, jestli byste měli mít po ruce brusinky, nebo se vyplatí zkusit i něco dalšího.
💡 Srovnání TOP 10 přípravků na problémy s prostatou
✅ jaké přípravky opravdu obsahují účinné látky?
✅ zkušenosti ostatních
✅ porovnání cena/výkon
Účinky brusinek
Brusinky obsahují mnoho pro tělo prospěšných látek. Jmenovat bychom mohli vitamín C, vitamín K a vitamín E. Jelikož jsou ale brusinky na chuť kyselé, je pravděpodobné, že je budete konzumovat již nějak zpracované. V takovém případě počítejte s tím, že do těla vyšlete i velkou dávku cukru. (Což platí u marmelád, džusů atd.)
Mezi nejvýznamnější účinky brusinek patří:
- Snižování rizika vzniku zubního kazu
- Redukce zánětů
- Zdravé trávení
- Podpora zdraví srdce
Jak působí na močové cesty?
Brusinky se často doporučují i na močové cesty, protože se spojují se snížením rizika zánětů. Je v tom ale trochu háček. Brusinky vám mohou pomoci snížit riziko vzniku infekce, pokud už ale infekci máte, vyléčit vám ji nepomohou. Z toho důvodu se doporučuje mít brusinky ve své každodenní životosprávě a nesahat po nich až ve chvíli, kdy vám něco je.
Co dalšího pomáhá?
Na močové cesty má dobrý vliv i široké spektrum dalších bylinek. Mnohé z nich se spojují s normálním stavem prostaty, která má v pozdějším věku tendenci začít trochu zlobit.
Muži mohou vyzkoušet třeba:
- Kopřivu dvoudomou
- Saw palmetto
- Žito seté
- Slivoň africkou
- Lykopen
- Zinek
- Zelený čaj
- Vrbovku malokvětou
Také můžete do své životosprávy zařadit nenasycené mastné kyseliny omega-3, ze kterých může profitovat i zbytek organismu.
Jelikož si ale nebudete s největší pravděpodobností sami doma vyrábět speciální bylinné směsi, které by bylo možné použít, sáhněte po již hotových přírodních doplňcích stravy na prostatu a časté močení. Ty kvalitní vám nabídnou komplex několika složek, které vám nabídnou náležitou péči o vaše močové cesty.
💡 Srovnání TOP 10 přípravků na problémy s prostatou
✅ jaké přípravky opravdu obsahují účinné látky?
✅ zkušenosti ostatních
✅ porovnání cena/výkon
Při prvních příznacích a neobvyklé potřebě na záchod jsem se rozhodl vyzkoušet jeden z přípravků na prostatu. Jenže na internetu jich je nepřeberné množství a kdo se v tom má vyznat, že? Poprvé jsem sáhl po jednom známém přípravku z TV reklamy, ten bohužel příliš nepomohl a tak jsem zavítal k urologovi. Předepsal mi klasické léky se spoustou nežádoucích účinků. Sice prostatu zklidnily, ale projevily se u mě bolesti hlavy na denní bázi a navíc i nedostatek libida. Znovu jsem začal hledat přírodní řešení, které by skutečně vyřešilo mé problémy a to vše bez vedlejších účinků. Podle svých zkušeností, zkušeností mých přátel a známých; a recenzí z internetu jsem připravil to nejlepší, co je na české scéně k dispozici. Hlavní motto pro mě bylo: Účinné řešení za rozumnou cenu. Na tomto webu se s Vámi podělím o své poznatky a zkušenosti s přípravky na prostatu, které jsou aktuálně dostupné na českém trhu.