Nykturie (časté noční močení): Pozor na zvětšenou prostatu

Nykturie u mužů je poměrně častým problémem, se kterým bojují především muži v pokročilém věku. Jelikož časté močení v noci může způsobovat menší soustředěnost a výkonnost během následujícího dne, je důležité tuto situaci řešit. Víte ale jak?

nykturie časté noční močení

Noční močení je problém, se kterým se někdy trápí ženy. Především pak ty, které jsou těhotné. Ve skutečnosti ale tento jev zcela neobchází ani muže. V určité životní fázi se dost možná přistihnete, že odbíháte na toaletu prakticky každou noc. Asi nemusíme vysvětlovat, že další den můžete být unavení a podráždění, takže po nějaké době tím začne trpět vaše kariéra a vztahy.

Jednou z příčin tohoto problému je nykturie. Jelikož ale mnoho lidí netuší, co tento termín přesně znamená, na vše, co s ním souvisí, se zaměříme níže.

přípravky na prostatu 💡 Srovnání TOP 10 přípravků na problémy s prostatou

✅  jaké přípravky opravdu obsahují účinné látky?
✅  zkušenosti ostatních
✅  porovnání cena/výkon

Co je to nykturie?

Jako nykturie se označuje jev, kdy se osoba několikrát za noc probudí, aby šla vykonat malou potřebu. Tato potřeba je akutní a osoba, která nykturií trpí, jí musí bezodkladně vyhovět. Zajímavostí je, že nejde o stav, kdy vás probudí něco jiného a když už jste vzhůru, jdete se vymočit. Musí jít o situaci, kdy vás probudí nutkavá potřeba odskočit si na malou.

Příčiny častého nočního močení

Nykturie může mít více příčin. Například můžete přirozeně vytvářet větší množství moči. Kromě toho, že tato situace může přímo souviset s větším přísunem tekutin může být na vině i cukrovka.

Dalším viníkem je zvýšená produkce moči během spánku. To je docela neobvyklý jev, protože organismus v průběhu spaní neprodukuje tolik moči. Na druhou stranu, ta, která se vytvoří, je o něco koncentrovanější. Tento mechanismus je tak nastaven kvůli tomu, aby kvůli potřebě močit nedocházelo k narušování spánku.

V neposlední řadě pak může mít na nykturii vliv i hyperaktivní močový měchýř a nezhoubně zvětšená prostata, která zhoršuje schopnost úplného vyprázdnění měchýře.

co je nykturie časté močení v noci

Zvětšená prostata

Zvětšená prostata je velmi častým problémem, se kterým se potýká velké procento zralých mužů. Prostata se zvětšuje v době puberty, následně k jejímu růstu dochází i po dosažení 25 let věku. Proces růstu pak pokračuje až do konce života, což má v určité fázi za následek to, že dojde k postupnému utlačování močové trubice, která zhoršuje úplné vyprázdnění měchýře. To pak může vést k problémům s častým močením.

Co na zvětšenou prostatu?

Zvětšená prostata je sice přirozený projev stárnutí, může ale výrazně narušovat kvalitu vašeho života. První volbou může být dlouhodobé užívání přírodních doplňků stravy na podporu normálního stavu prostaty, které obsahují bylinky a další látky přírodního původu.

V jejich složení hledejte především kopřivu dvoudomou, lykopen, slivoň africkou, vrbovku malokvětou a další látky, které přispívají k udržování normálního stavu prostaty a močových cest.

přípravky na prostatu 💡 Srovnání TOP 10 přípravků na problémy s prostatou

✅  jaké přípravky opravdu obsahují účinné látky?
✅  zkušenosti ostatních
✅  porovnání cena/výkon

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *