Časté nucení na močení: Příčiny a jak s tím skoncovat?

Močení je normální tělesný proces, v jehož průběhu se z organismu dostávají pryč nepotřebné odpadní látky. I když nejspíš nikdo přesně nepočítá, kolikrát za den si zhruba odskočí, pokud se vám chce na toaletu příliš často, může jít o příznak nějakého vážnějšího problému, který vyžaduje vaši pozornost. Co s tím?

časté nucení na močení

Moč je látka, která vzniká v ledvinách. Ty nepřetržitě filtrují krev a to, co vyhodnotí jako nepotřebné, pošlou do močového měchýře. Jakmile dojde k jeho optimálnímu naplnění, mozek dostane signál, který říká, že je třeba močový měchýř v dohledné době vyprázdnit.

Díky tomu se organismus zbavuje látek, které se již nedají využít, nebo jsou pro nás dokonce nebezpečné. V průměru se považuje za normální, když si za 24 hodin odskočíme zhruba osmkrát. Toto číslo se ale může měnit v závislosti na ročním období (například v létě se víc potíme), na fyzické aktivitě, na tom, jaký je náš pitný režim, ale i na našem aktuálním zdravotním stavu.

Co přesně může naznačovat skutečnost, že se vám chce každý den na malou o poznání častěji? A existují nějaké tipy, jak časté nucení na močení překonat?

přípravky na prostatu 💡 Srovnání TOP 10 přípravků na problémy s prostatou

✅  jaké přípravky opravdu obsahují účinné látky?
✅  zkušenosti ostatních
✅  porovnání cena/výkon

Neustálý pocit potřeby močit – příznaky

Mezi primární příznaky časté potřeby močit patří prakticky neustálý pocit plného močového měchýře, kvůli kterému se nemůžete na nic opravdu soustředit.

Dále se můžete setkat s:

Také ale můžete být nervózní z toho, že se vám bude chtít močit během cestování a podobně, takže se můžete vyhýbat situacím, během kterých nemáte neustálý přístup k toaletě. V neposlední řadě také nejspíš omezujete příjem tekutin.

Příčiny nutkání k močení

Když pomineme fyziologické důvody, mezi které patří odstranění odpadních látek z organismu, existují i další důvody, proč se vám chce ve zvýšené míře močit.

Jmenovat můžeme třeba:

A mnoho dalších. U některých lidí se tvoří zvýšené množství moči přirozeně, nejedná se ale o obvyklý jev.

neustálý pocit potřeby močit

Jak to řešit?

V první řadě se zkuste zamyslet nad tím, jak vypadá váš každodenní pitný režim. Pokud ho tvoří opravdu velké množství tekutin, možná pomůže, když ho trochu snížíte. Také se zamyslete nad tím, jestli pijete velké množství kávy a alkoholu, protože to jsou typy tekutin, které ve vás mohou celkem snadno vyvolat častější nutkání močit.

V neposlední řadě, s pitným režimem úzce souvisí i jeho lepší plánování. Pokud trpíte na časté noční močení, možná byste neměli pít alespoň 2 hodiny před spaním. Také nepijte velké množství tekutin najednou, protože i to může pro ledviny představovat zbytečně velký nápor. Místo toho pijte častěji, ale po menších doušcích.

Dále vyzkoušejte cviky na posílení pánevního dna, které vám mohou pomoci s regulací močové inkontinence. Vhodná jsou i cvičení na redukci stresu, protože pokud jste nervózní, tím spíš se vám začne chtít na toaletu, nebo budete mít větší potíže s udržením menšího množství moči v měchýři.

Zvětšená prostata

Zvětšená prostata nevede k produkci většího množství moči, jako spíš k tomu, že se měchýř nedostatečně vyprázdní. (Takže se i rychleji naplní.) Z toho důvodu můžete vyzkoušet dlouhodobé užívání přírodních doplňků stravy na močové cesty a prostatu, které obsahují bylinky a další látky přírodního původu, které podporují její normální funkci.

V jejich složení hledejte hlavně kopřivu dvoudomou, vrbovku malokvětou, saw palmetto, slivoň africkou, lykopen a zinek.

přípravky na prostatu 💡 Srovnání TOP 10 přípravků na problémy s prostatou

✅  jaké přípravky opravdu obsahují účinné látky?
✅  zkušenosti ostatních
✅  porovnání cena/výkon

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *