Močení by vám mělo poskytovat vítanou úlevu, takže není žádoucí, abyste po jeho dokončení cítili bolest. Jelikož jde o poměrně častý mužský problém, který dovede vyděsit i nejednoho tvrďáka, vše, co s ním souvisí, probereme níže.
Močení je proces, v jehož průběhu dochází k vypuštění odpadní tekutiny z těla. Tato tekutina vzniká tak, že ledviny filtrují krev, ze které odstraní vše, co už není pro lidský organismus potřeba. Tyto látky pak putují do močového měchýře. Jakmile se naplní, mozek dostane signál, který nám říká, že máme jít na toaletu. Tento proces se stále opakuje dokola, takže už nad ním skoro ani nepřemýšlíme.
Co když ale cítíte po močení bolest? Je to normální? A pokud ne, co se dá s tímto jevem dělat?
💡 Srovnání TOP 10 přípravků na problémy s prostatou
✅ jaké přípravky opravdu obsahují účinné látky?
✅ zkušenosti ostatních
✅ porovnání cena/výkon
Jak se projevuje bolest po močení?
Bolest při močení a po něm se může vyskytovat prakticky ve všech částech močového ústrojí. Můžete ji vnímat v močové trubici, v močovém měchýři, nebo v oblasti hráze, která odděluje vaše reprodukční ústrojí od konečníku. Zároveň jde v populaci o poměrně rozšířený problém. (Takže se za něj nemusíte stydět.) Bolest při močení může způsobovat pocit pálení, klasickou bolest a štípání.
Nejčastější příčiny
Bolest po močení způsobuje široké spektrum různě vážných zdravotních problémů.
Na vině může být:
- Infekce močového ústrojí
- Pohlavně přenosná choroba (chlamydie, opar…)
- Zánět prostaty
- Zánět močového měchýře
- Močový kámen
- Alergie na kosmetický výrobek pro intimní hygienu
- Užívání některých léků (například na léčbu rakoviny)
Co pomůže na bolest po močení?
Jelikož může být za bolestí po močení opravdu dost problémů, z nichž některé nedokážete vyléčit svépomocí (což platí třeba o pohlavně přenosných chorobách), je vhodné se nechat vyšetřit vaším ošetřujícím lékařem, který na základě několika dobře cílených testů dokáže vyhodnotit, z čeho přesně ve vašem případě pramení problém.
V případě, že jde o bakteriální infekci, s největší pravděpodobností vám doporučí užívání antibiotik. U močových kamenů se zase obvykle čeká na to, až vyjdou z těla samy. (Ne vždy to ale jde, někdy jsou kameny dost velké, takže se musí vyjmout chirurgickou cestou.)
U mužů ve vyšším věku jsou navíc obvyklé problémy s prostatou. (Klasicky s jejím nezhoubným zvětšením.) V tomto případě váš stav nemusí nutně vyžadovat léčbu. Vyzkoušet můžete přírodní doplňky stravy na prostatu, které obsahují saw palmetto, slivoň africkou, kopřivu dvoudomou, vrbovku malokvětou, lykopen, zinek a další látky pro podporu normálního stavu prostaty. V případě, že váš stav bude přetrvávat delší dobu, nebo se začne zhoršovat, pak ho opět řešte za asistence lékaře.
💡 Srovnání TOP 10 přípravků na problémy s prostatou
✅ jaké přípravky opravdu obsahují účinné látky?
✅ zkušenosti ostatních
✅ porovnání cena/výkon
Při prvních příznacích a neobvyklé potřebě na záchod jsem se rozhodl vyzkoušet jeden z přípravků na prostatu. Jenže na internetu jich je nepřeberné množství a kdo se v tom má vyznat, že? Poprvé jsem sáhl po jednom známém přípravku z TV reklamy, ten bohužel příliš nepomohl a tak jsem zavítal k urologovi. Předepsal mi klasické léky se spoustou nežádoucích účinků. Sice prostatu zklidnily, ale projevily se u mě bolesti hlavy na denní bázi a navíc i nedostatek libida. Znovu jsem začal hledat přírodní řešení, které by skutečně vyřešilo mé problémy a to vše bez vedlejších účinků. Podle svých zkušeností, zkušeností mých přátel a známých; a recenzí z internetu jsem připravil to nejlepší, co je na české scéně k dispozici. Hlavní motto pro mě bylo: Účinné řešení za rozumnou cenu. Na tomto webu se s Vámi podělím o své poznatky a zkušenosti s přípravky na prostatu, které jsou aktuálně dostupné na českém trhu.