Trápí vás pálení při močení? Pozor na prostatu

Pálení při močení u mužů není ničím výjimečným, protože i oni mohou trpět na infekce močových cest. Znamená to ale to samé, jako pálení při močení po sexu? A jakou roli v tomto problému hraje vaše prostata? Na tyto otázky si zkusíme odpovědět v následujícím článku.

pálení při močení

I když se muži ve větším počtu domnívají, že pálení při močení je především doménou žen, pravdou je, že i u nich se mohou objevit různě vážné infekce, které jim dovedou dost narušit plány.

Větší riziko tohoto problému navíc přichází s postupujícím věkem, protože zvětšená prostata může způsobovat horší vyprazdňování močového měchýře, kvůli čemuž se může infekce mnohem snáze šířit.

Na co vše byste si měli dávat pozor?

přípravky na prostatu 💡 Srovnání TOP 10 přípravků na problémy s prostatou

✅  jaké přípravky opravdu obsahují účinné látky?
✅  zkušenosti ostatních
✅  porovnání cena/výkon

Jak se projevuje pálení při močení?

Pálení při močení poznáte prakticky okamžitě, protože vás bude pálit močová trubice. Podle toho, co pálení způsobilo se mohou přidružit i další projevy, mezi které může patřit třeba horečka, zakalená moč a podobně.

Nejčastější příčiny

Asi nejjednodušším vysvětlením vašeho problému může být infekce močových cest, která způsobuje pálení močové trubice i u žen. Také ale může jít o projev alergické reakce (či podráždění), zvlášť pokud používáte nevhodné kosmetické přípravky nebo třeba vlhčený toaletní papír. V nejhorším případě může být na vině pohlavně přenosná choroba, z toho důvodu se snažte přistupovat k sexu co nejzodpovědněji to jde.

Pálení při močení a prostata

Jak už bylo řečeno, u mužů se zvyšuje riziko pálení při močení spolu s narůstajícím věkem, protože v té době obvykle přichází potíže se zvětšenou prostatou, která ovlivňuje normální fungování močového systému.

Zvětšená prostata se projevuje:

Zvětšená prostata sama o sobě neovlivňuje množství vyprodukované moči. Problém spočívá v tom, že v jednom místě dojde ke zúžení močové trubice, kvůli kterému nemůže moč vytékat tak volně, jak by správně měla.

Kvůli tomu může docházet ke zhoršenému vyprázdnění močového měchýře, ve kterém se kumulují zbytky moči, které mohou v průběhu času způsobit zánět, který pak způsobuje ono pálení.

pálení při močení projevy příčiny co pomůže

Co pomůže při problémech s prostatou?

Při problémech se zvětšenou prostatou často pomáhá změna vašeho životního stylu. V tomto případě můžete vyzkoušet dlouhodobé užívání doplňků stravy na podporu normálního stavu prostaty, které obsahují bylinky.

Hledejte v nich:

A další látky, které vám nabídnou komplexní péči.

Také pomáhá, když omezíte pití nápojů s obsahem alkoholu a kofeinu, protože ty mají tendenci podporovat odvodnění, což by mohlo vaše problémy s častým močením ještě zhoršit. Dále vyzkoušejte Kegelovy cviky, které dovedou posílit svaly pánevního dna. Díky nim pak zvládnete mnohem lépe ovládat svůj močový měchýř.

Mužům prospívá i zdravý jídelníček s dostatečným množstvím ovoce a zeleniny a udržování těla v teple.

přípravky na prostatu 💡 Srovnání TOP 10 přípravků na problémy s prostatou

✅  jaké přípravky opravdu obsahují účinné látky?
✅  zkušenosti ostatních
✅  porovnání cena/výkon

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *