Zadržování moči: Proč to nedělat a jak se toho zbavit?

Krátkodobé zadržování moči je občas žádoucí, například během cestování, kdy potřebujeme vydržet až k následující čerpací stanici. Pokud se z toho ale stane zvyk, může jít o vážný problém. A zvlášť v případě, kdy jde o nedobrovolné zadržování moči, kdy nemůžete s močením vůbec začít. Existuje na tento problém nějaká účinná pomoc?

zadržování moči

Zadržování moči je termín, který označuje stav, v jehož průběhu nedochází ke kompletnímu vyprázdnění močového měchýře. Také ale může jít o stav, kdy nemůžete vůbec vyprázdnit močový měchýř, takže reálně hrozí, že kvůli jeho přeplnění vzniknou s ním spojené další komplikace, proto musí lidé v takový moment často vyhledat lékařskou pomoc. V neposlední řadě hovoříme i o vědomém zadržování moči.

Tento problém se mnohem častěji objevuje u mužů, někdy jím však mohou trpět i ženy. Celkem běžně se může vyskytovat například u starších lidí.

přípravky na prostatu 💡 Srovnání TOP 10 přípravků na problémy s prostatou

✅  jaké přípravky opravdu obsahují účinné látky?
✅  zkušenosti ostatních
✅  porovnání cena/výkon

Co se může stát při zadržování moči?

V případě, že se váš močový měchýř plní a není možné ho vyprázdnit, může to zvýšit riziko samovolného povolení svěrače a podobně. Z toho důvodu je v takovém případě opravdu důležité, abyste vyhledali pomoc ošetřujícího lékaře, který vám ho pomůže překonat.

Největší riziko spočívá v tom, že zadržování moči může souviset s nějakým jiným problémem. Může jím být například velký močový kámen, kvůli kterému nemůžete začít močit, nádor nebo nezhoubně zvětšená prostata. Proto může lékař intenzivně hledat příčinu a následně navrhnout správný způsob léčby.

Proč to nedělat?

Někteří lidé zadržují moč cíleně, například učitelky v mateřské školce, prodavačky, řidiči a podobně. Jenže, tento zvyk se taktéž nemusí z dlouhodobého pohledu vyplatit. I když močový měchýř nemůže technicky vzato prasknout, vlivem jeho přeplnění může dojít k povolení svěrače. Dojde tedy k samovolnému úniku moči.

Dále se může zvýšit riziko vzniku zánětu močových cest, tvorby močových kamenů a zpětného odtoku moči do ledvin. Jak tedy můžete vidět, opravdu se to nevyplatí.

zadržování moči proč nedělat co se může stát

Příčiny častého nutkání na močení

Mezi časté spouštěče problémů s močením, včetně nedobrovolné retence moči, může patřit nezhoubně zvětšená prostata, se kterou se v pokročilém věku potýká velké procento mužů. Prostata obvykle roste spontánně a není za tím nebezpečné rakovinotvorné bujení. (I když je lepší to nechat čas od času zkontrolovat.) Z toho důvodu je klíčové, aby se muži starali o to, aby byla stále v dobré kondici.

Jak řešit problémy se zvětšenou prostatou?

Dostupným řešením je dlouhodobé užívání přírodních doplňků stravy na podporu normálního stavu prostaty, které se dají sehnat ve volném prodeji po internetu i v lékárně. Primárně si vybírejte doplňky stravy s komplexnějším složením, ve kterém kromě vrbovky malokvěté najdete i kopřivu dvoudomou, zinek, lykopen, saw palmetto a slivoň africkou. Tyto látky se ve svých účincích podporují navzájem a přispívají k tomu, abyste se museli ve svém každodenním životě omezovat co nejméně.

přípravky na prostatu 💡 Srovnání TOP 10 přípravků na problémy s prostatou

✅  jaké přípravky opravdu obsahují účinné látky?
✅  zkušenosti ostatních
✅  porovnání cena/výkon

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *