Nejlepší cviky na prostatu? Vyzkoušejte Kegelovy cviky

Zdravé pánevní dno potřebují všichni. Nejen ženy, o kterých se v jeho souvislosti hovoří častěji než o mužích. I když ženy ve velké míře ovlivňuje těhotenství a porod, Kegelovy cviky mohou být vhodné cviky na posílení pánevního dna po operaci prostaty. Co vše byste o nich měli vědět si povíme v následujících několika řádcích. Tak se pohodlně posaďte a pokračujte ve čtení.

cviky na prostatu

Pánevní dno máme všichni. Jde o tu část těla, která ohraničuje kraj břišní dutiny. Vzhledem k tomu, že se nachází v oblasti pánve, z toho důvodu se jí říká pánevní dno. Tato část těla má velmi složitou anatomii a má několik vrstev. Na několika místech ho navíc přerušují orgány a tělesné dutiny. U žen pak hraje velký vliv těhotenství a porod, protože je na něj vyvíjen tlak a v průběhu porodu jím prochází několikakilové dítě.

Hlavním úkolem pánevního dna je podpora vnitřních orgánů. Zároveň by ale mělo být pevné, silné a pružné. Na jeho vliv mívá negativní vliv například vyšší věk (uvádí se, že potíže s ním mívají muži a ženy nad 40 let, ale nemusí to být pravidlem). Také se hovoří o již zmíněném těhotenství a porodu či o operacích.

Posílení pánevního dna může vést k omezení bolesti zad, k lepšímu sexuálnímu prožitku či k lepšímu udržení moči a stolice. Proto je klíčové se starat o to, aby mu nic nechybělo.

Jaký vliv na to ale mají Kegelovy cviky?

přípravky na prostatu 💡 Srovnání TOP 10 přípravků na problémy s prostatou

✅  jaké přípravky opravdu obsahují účinné látky?
✅  zkušenosti ostatních
✅  porovnání cena/výkon

Co jsou to Kegelovy cviky?

Kegelovy cviky jsou souborem několika velice jednoduchých cviků, který vznikl v roce 1948. (Asi nikoho nepřekvapí, že toto cvičení vymyslel gynekolog Arnold Kegel, po kterém se jmenují.) Tyto cviky se často doporučovaly ženám, v moderní době se jim však nemusí vyhýbat ani muži, kteří mohou mít s pánevní oblastí potíže.

Kegelovy cviky by se měly cvičit co nejpravidelněji, klidně i několikrát denně. Zároveň se však nedoporučuje přetrénovávat pánevní dno, protože by to mohlo mít na zdraví člověka negativní vliv.

Jejich účinky nejen na prostatu

Jak už bylo řečeno, pravidelné cvičení Kegelových cviků může mít pozitivní vliv na kvalitu sexuálního prožitku. Jelikož mnoho lidí nemá uspokojivý sexuální život, jde rozhodně o benefit, který byste měli brát v úvahu.

Dále mohou nabídnout:

  • Posílení pánevního dna po těhotenství a porodu
  • Posílení pánevního dna po operaci prostaty
  • Kvalitnější vyprazdňování a omezení inkontinence
  • Lepší oporu vnitřních orgánů

Kegelovy cviky mohou mít dobrý vliv i na mužskou erekci a ejakulaci. Pokud tedy pravidelně dosahujete rychlého vyvrcholení, cvičení Kegelových cviků by vám mohlo taktéž pomoci tento problém řešit.

jak cvičit kegelovy cviky na prostatu

Jak je cvičit

Kegelovy cviky lze trénovat například v průběhu močení. Pointa cviku spočívá v zatětí a uvolnění svalů pánevního dna, které používáte ve chvíli, kdy pouštíte proud moči. (Případně ho zastavujete.) Stačí, když pánevní dno zatnete cca na 3-5 vteřin a pak ho povolíte. Opakovat lze desetkrát a s prodlevami až třikrát denně. Jakmile bude pánevní dno dostatečně silné, zatnout ho lze až na 10 vteřin. Toto cvičení se dá cvičit i ve volné chvíli, nezapomeňte ale předem vyprázdnit svůj močový měchýř.

Kegelovy cviky by vás také neměly bolet. V takovém případě jde o jasný signál, že děláte něco špatně. Cvičení Kegelových cviků po operaci prostaty může zrychlit rekonvalescenci a omezit potíže s močovou inkontinencí.

Další tipy pro zdravou prostatu

Aby vaše prostata dostala co možná nejlepší péči, vyzkoušejte i další tipy, které mohou podpořit její normální funkci. Hodně oblíbené jsou přírodní doplňky stravy na podporu normálního stavu prostaty a močových cest, které obsahují komplex několika bylinek a dalších látek.

Ve složení se snažte hledat:

V neposlední řadě také nezapomínejte pravidelně docházet ke svému urologovi, který se čas od času přesvědčí o tom, zda je s vaší prostatou a močovými cestami vše v pořádku.

přípravky na prostatu 💡 Srovnání TOP 10 přípravků na problémy s prostatou

✅  jaké přípravky opravdu obsahují účinné látky?
✅  zkušenosti ostatních
✅  porovnání cena/výkon

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *